Hlavní navigace

RIPE poslal formální žádost o podepsání root zóny

Redakce

Pracovní skupina DNS se na konferenci RIPE 54 usnesla na tom, že by se organizaci ICANN měla poslat formální žádost o brzké podepsání root zóny. Pracovní skupina DNS v průběhu konference vytvořila prohlášení, které bylo na závěrečné plenární schůzi odsouhlaseno a žádost byla zaslána na ICANN. Text dopisu naleznete na stránkách DNS WG.

Pracovní skupina DNS se na konferenci RIPE 54 usnesla na tom, že by se organizaci ICANN měla poslat formální žádost o brzké podepsání root zóny.

Pracovní skupina DNS v průběhu konference vytvořila prohlášení, které bylo na závěrečné plenární schůzi odsouhlaseno a žádost byla zaslána na ICANN.

Text dopisu naleznete na stránkách DNS WG.

Našli jste v článku chybu?
15. 6. 2007 17:36
anonym (neregistrovaný)
Autor teto zpravicky take netusi o cem to je ale informovat o tom musel :))
15. 6. 2007 21:41
Z mnoha důvodů bylo by smutné, kdyby autor této zprávičky netušil o čem je. Zkusím to ve zkratce a vy si pak zbytek jistě dohledáte třeba na wikipedii nebo jiných zdrojích. DNS je hierarchické a tudíž musí mít někde začátek. To je root zóna, označuje se tečkou. Tj. jako je "lupa.cz" v "cz", tak "cz" je v ".". ICANN je organizace, která má root zónu na starosti. DNSSEC je mechanismus jak podepsat obsah zóny. DNSSEC je také hierarchický. Pokud chcete…