Hlavní navigace

Samsung představí chytré hodinky začátkem září v Berlíně

16. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma zařízení, které umožní telefonovat, přijímat e-maily a surfovat, ukáže na veletrhu spotřební elektroniky IFA. Do prodeje by se hodinky Galaxy Gear měly dostat ještě letos.

Pojem „chytré hodinky“ není úplně nový — pod tímto označením už uvedl leckdo leccos, třeba Sony na loňském CES2012, anebo i firmy, o kterých jste nikdy neslyšeli. Dokonce i Microsoft přišel s konceptem chytrých hodinek a to už před více než sedmi lety. 

Nyní se do boje o to, kdo uvede na trh nové chytré hodinky pustily Apple, Google a Samsung. Firma z kalifornského Cupertina vyčlenila pro tento projekt zhruba 100 designérů. Podle všeho ji však předežene korejský Samsung. Ten podle důvěryhodných zdrojů představí chytré hodinky s názvem Galaxy Gear na blížícím se veletrhu spotřební elektroniky v Berlíně.

Samsung Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear

Zařízení zvládne telefonování, bude umět kontrolovat příchozí e-maily, ale umožní jeho majitelům též surfovat po Internetu. Pohánět jej bude operační systém Android. Na pultech obchodů by se hodinky Galaxy Gear měly objevit ještě letos. Dá se předpokládat, že Samsung začne hodinky expedovat tak, aby zasáhly do letošní předvánoční sezóny.

Cloud 22 temata

Tu chce podle všeho stihnout i Apple. Už v únoru se objevily informace, že Apple usiluje o zahájení prodeje svých chytrých hodinek ještě letos.

Zdroj: Bloomberg

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.