Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Sedm hříchů datových schránek od bp - ...když celá státní správa odshora až dolů takhle...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 11. 2009 11:51

  bp (neregistrovaný) ---.asix.cz
  ...když celá státní správa odshora až dolů takhle mizerně funguje pořád. Absolutní nekompetence, nevzdělanost, lenost, povrchnost, tupost, nepořádek, neefektivita, korupce, ... Každá soukromá firma, která by byla vedená jako kterákoli státní instituce, by do pár měsíců zkrachovala.
 • 2. 11. 2009 17:25

  Johnnik (neregistrovaný) ---.7.broadband2.iol.cz
  Proč? Protože státní správa svoji neschopnost přenáší na všechny ostatní. Takže namísto toho, abyste dostal řádné písemné rozhodnutí, která máte navždy, dostanete zprávu, kterou si na vlastní náklady ve vlastním zájmu co nejdříve musíte nechat konvertovat a nikdo neví, jak se na tyto dokumenty bude dívat praxe za několik let, až se prokáže, že !podpis! může udělat i MickeyMouse a to v době, kdy již nebude možno ověřit jeho platnost, doručení atd. atd., tj. zhruba po roce.

  navíc musíte platit za každou poslanou zprávu - kde jsou ty propagované úspory?

  navíc musím platit za zvláštní úložiště a to několik tisíc a navíc jen na rok, jinak máte smůlu

  navíc reklama ve stylu pořiďte si bezpečný přístup/klíč do DS (a zaplaťte) nebude příliš důvěru, že by současný bezplatný stav měl být kdovíjak bezpečný

  proč mám používat něco, co nechci, proč mi to mají spravovat lidi, které neznám, které jsem si nevybral a ke kterým nemám důvěru?
 • 3. 11. 2009 15:12

  Jindra (neregistrovaný) 193.86.31.---
  Prosím, nesvádějte to na státní správu, ta s tím nemá nic společného a věřte mi, že kdyby bylo na ní, tak by tento nepřipravený a v zásadě nesmyslný projekt nikdy nespatřil světlo světa. Ale tady platí zásada pana Langera - kdo maže, ten jede - to proto máme datové schránky.
 • 3. 11. 2009 0:40

  mgns (neregistrovaný) 88.83.164.---
  Ryba smrdí od hlavy, to je potřeba říci. Úředník se řídí zákonem a ten dělají politici. Je třeba začít u politiků. Neodbytné nutkání zanechat po sobě pomníček se stává příčinou vážných problémů. Od zadluženosti státu až po zoufalý pokus s DS.