Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Sedm hříchů datových schránek od Mike - Datový schránky jsou takový trochu zabezpečenější email. Jak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 11. 2009 23:31

  Mike (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
  Datový schránky jsou takový trochu zabezpečenější email. Jak tak čtu tenhle článek, tak bych to slovo zabezpečenější raději vynechal.
  Takže kdyby nám stát dal každýmu adresu v doméně třeba GOV.CZ, mohl ušetřit cca 40 miliard (nebo kolik ta sranda stála). Ovšem to by se nenapakovala krachující pošta, kamarádí z 602, nenakradlo by se dalších n-peněz a politici a lobbisti by museli vystačit s chudým platem poslance, což všichni jistě chápete, že nejde.
  Ono je to všude stejné. Díky blbým nařízením se v provozních nákladech státní správy prošustruje cca schodek státního rozpočtu, díky skvělému zákonu o zadávání státních zakázek se ještě jednou tolik rozkrade. Jen tak namátkou, najděte si v Reportérech ČT tři reporáže o panu Halovi, výkonném řediteli Ředitelství silnic a dálnic. Možná jenom třešínka na dortu...
 • 3. 11. 2009 10:19

  astray (neregistrovaný) ---.urel.feec.vutbr.cz
  Klidně ať se u toho nabalí, tomu se nevyhneme, ale ať je to hratelné a je to technicky na úrovni. Pro datové schránky mě nenapadá použitelné slovo, ale anglicky se tomu říká rip off!