Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Skutečně může zaměstnavatel číst vaši poštu? od Tomas Svoboda - Pokud by zaměstnavatel svému zaměstnanci poskytoval emailovou schránku...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 1. 2004 10:26

  Tomas Svoboda (neregistrovaný)
  Pokud by zaměstnavatel svému zaměstnanci poskytoval emailovou schránku pro soukromé použití, pak by podle zdejších osvícených předpisů musel
  - z této služby odvádět DPH, i když je poskytována zadarmo a to podle ceny obvyklé na trhu
  A/NEBO
  - tuto službu (ve smyslu naturálního plnění) započítat do zaměstnancovy daně z příjmu a sociálních a zdravotních odvodů.

  Pokud zaměstnavatel tyto idiotské podmínky neplní, pak (jelikož zajisté neporušuje zákon) je schránka služební, ne soukromá, bez ohledu na její adresu.

  Tomáš Svoboda
 • 15. 1. 2004 10:38

  R.O. (neregistrovaný)
  A co kdyz pujdu na sluzebni zachod, nebo se ohreju po pracovni dobe ve vratnici? Co firmy, ktere maji zdarma kavovary a v odpocinkove mistnosti mohou sledovat TV? Nejste trochu vedle?
  BTW: vzdy jsem si myslel ze je to o tom, ze mam pravo sledovat adresaty, data o case a predmety. S vypisem tohoto mohu "navstivit" zamestnance at me oznaci soukrome maily (toto se bezne deje u telefonu). Sam si oznaci firemni maily - do tech mohu nahlednout, a mozna oznaci soukrome maily, do tech nahlednout nemohu, ale zamestnanec se priznal ze zneuziva vypocetni techniku k soukromym ucelum.
  A jinak si myslim, ze ve firme kde se neco takoveho deje je neco spatne, takto se pracovat neda.
 • 15. 1. 2004 11:37

  Tomáš Svoboda (neregistrovaný)
  > A co kdyz pujdu na sluzebni zachod, nebo se ohreju po
  > pracovni dobe ve vratnici? Co firmy, ktere maji zdarma
  > kavovary a v odpocinkove mistnosti mohou sledovat TV?
  > Nejste trochu vedle?

  Pravidla co smí zaměstnavatel poskytnout zaměstnanci jsou absurdní, v praxi se nedodržují, ale jsou platná. Normálně jsou spíš pro srandu, ale v tomto případě je můžeme použít jako validní argument proti jiným právním absurditám.

  TS