Hlavní navigace

Skypicker dává dohromady vývojáře v Go. V Brně, samozřejmě

10. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

První sešlost komunity kolem Go rozjede brněnský startup v polovině května.

Utužit komunitu a případně objevit i nové kontakty, které by se v době, kdy je nouze o šikovné vývojáře, mohly hodit. Skypicker chystá první brněnský Golang Meetup

Příští úterý se otevře vinný sklípek tréninkového centra letenkového startupu. “Programování není nutně jen o číslech a počítačích. Chceme v Brně, budoucím technologickém centru České republiky, vybudovat široce spolupracující komunity napříč programovacími jazyky i průmyslovými odvětvími, které mohou vývoj posunout o značný kus dopředu. Tato akce je jen první z mnoha, které do budoucna chystáme,” tvrdí Jan Bleha, který má ve Skypickeru na starosti právě práci s komunitou.

Kromě základního intra do problematiky programovacího jazyka Go se objeví i zkušení vývojáři se svými prezentacemi. Mezi přednášející patří Rodolfo Henrique Carvalho, vývojář z technologické firmy Red Hat, Aaron Cruz, vídeňský učitel jazyka Go, či Dusan Lilič, spoluzakladatel bělehradského Golang Meetupu. Na závěr by se měl představit Viliband Wanča z Apiary.io.

KL22 hlasovani

Skypicker se během loňského roku proměnil ve velkou firmu. Startup začínal rok 2015 s třiceti zaměstnanci, končil ho v novém sídle s víc než 330hlavou společností. Podobně to bylo i s obratem. "Začátkem roku 2015 jsme měli měsíční obrat něco málo přes milion eur. Dneska stejných čísel dosahujeme za den. Pokud udržíme podobný vývoj na rychle rostoucích trzích Asie, Pacifiku a Severní Ameriky, na konci letošního roku bychom mohli dosahovat obratu dvou milionů eur za den,” popisuje situaci provozní ředitelka Skypickeru Lucie Brešová.

A vývojáře získává i akvizicemi. Brněnský vyhledávač levných letenek si třeba na přelomu roku koupil poloviční podíl ve firmě Trinerdis, která pro něj vyvíjí mobilní aplikace.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.