Hlavní navigace

Skypicker dává dohromady vývojáře v Go. V Brně, samozřejmě

10. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

První sešlost komunity kolem Go rozjede brněnský startup v polovině května.

Utužit komunitu a případně objevit i nové kontakty, které by se v době, kdy je nouze o šikovné vývojáře, mohly hodit. Skypicker chystá první brněnský Golang Meetup

Příští úterý se otevře vinný sklípek tréninkového centra letenkového startupu. “Programování není nutně jen o číslech a počítačích. Chceme v Brně, budoucím technologickém centru České republiky, vybudovat široce spolupracující komunity napříč programovacími jazyky i průmyslovými odvětvími, které mohou vývoj posunout o značný kus dopředu. Tato akce je jen první z mnoha, které do budoucna chystáme,” tvrdí Jan Bleha, který má ve Skypickeru na starosti právě práci s komunitou.

Kromě základního intra do problematiky programovacího jazyka Go se objeví i zkušení vývojáři se svými prezentacemi. Mezi přednášející patří Rodolfo Henrique Carvalho, vývojář z technologické firmy Red Hat, Aaron Cruz, vídeňský učitel jazyka Go, či Dusan Lilič, spoluzakladatel bělehradského Golang Meetupu. Na závěr by se měl představit Viliband Wanča z Apiary.io.

KL24

Skypicker se během loňského roku proměnil ve velkou firmu. Startup začínal rok 2015 s třiceti zaměstnanci, končil ho v novém sídle s víc než 330hlavou společností. Podobně to bylo i s obratem. "Začátkem roku 2015 jsme měli měsíční obrat něco málo přes milion eur. Dneska stejných čísel dosahujeme za den. Pokud udržíme podobný vývoj na rychle rostoucích trzích Asie, Pacifiku a Severní Ameriky, na konci letošního roku bychom mohli dosahovat obratu dvou milionů eur za den,” popisuje situaci provozní ředitelka Skypickeru Lucie Brešová.

A vývojáře získává i akvizicemi. Brněnský vyhledávač levných letenek si třeba na přelomu roku koupil poloviční podíl ve firmě Trinerdis, která pro něj vyvíjí mobilní aplikace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).