Úkolem vlády (a v případě EU vlastně není vůbec jasné, kdo konkrétně to je) není starat se lidem o zábavu. Vláda by měla podporovat rádio pouze ze strategických důvodů. Může přijít válka a budete rád, když vytáhnete z kapsy staré dobré rádio s knoflíkem na dvě tužkové baterky, které vám vydrží hrát měsíc v kuse, a stejně tak budete rád, že někdo bude schopen, až se všechny ty úžasné digitální synchronní zázraky jedním okamžikem rozsypou, vytáhnout zaprášený FM vysílač. Vzdát se FM je naprostá hloupost.
zrovna tady by mohla být větší úloha úkolování a dohledu ze strany EU/brusele, aby lidem při cestách po Evropě fungovalo radio/jeden systém a nebyl ten postup digitalizace radií tak rozdílný podle jednotlivých členských zemí. U radia je unifikace po Evropě ještě důležitější nežli u TV, protože radio má dnes v autě snad každý.
já s vámi zcela souhlasím, že není úkolem vládních mocí se starat lidem o zábavu, tedy o program.
Ale je úkolem vládních mocí nastavit pravidla, tedy v tomto případě technické normy vysílání a jejich časovou platnost - kdy Evropa přejde na digitální radio a jaké budou v celé Evropě platit technické normy vysílání..
Dobře, ale to už je dnes hotové. Máme FM, to je až na nepatrné výjimky shodné napříč Evropou. Máme DAB, opět shoda. Mohu projet celou Evropu a pořád poslouchat rádio na jednom přístroji. Co chcete víc?
Kanály pro DAB jsou vyhrazeny. Když je tu tedy taková obrovská poptávka po více stanicích v éteru a po digitálním vysílání, tak prostor je otevřený. Bohužel nikdo se do něj dobrovolně nehrne, což nejvěrohodněji reflektuje skutečnou potřebu digitálního vysílání ve vztahu k jeho ceně a nákladům. Chcete lidi nutit přijmout a platit něco, co nechtějí? Sorry, v tom tedy nejedu.
Internet Info Lupa.cz (www.lupa.cz)
Server o českém Internetu. ISSN 1213-0702
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.