Hlavní navigace

Slevoelektro.cz okopírovalo Mall.cz - ve skutečnosti jde o propracovaný systém podvodů

16. 9. 2011
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 74287
Začalo to jako nenápadný příklad kopírování designu Mall.cz, ale není to až tak nevinné. Nejde o první kopii a předchozí kopie má společného jmenovatele, jméno Lukáš Hasinec. Ten figuruje v řadě dalších zvláštních aktivit – většina z nich jsou pochybné internetové obchody. Takové, co chvíli existovaly, napálily lidi a pak se ztratily.

Začalo to nenápadným „copycat“ Mall.cz

Podívejte se na www.slevoelek­tro.cz, potom se podívejte na www.mall.cz, potom se podívejte na Slevoelektro.cz. Co vidíte?

Podobnost jistě čistě náhodnou, včetně jistě čistě náhodné podoby Favicon.ico. Pokud pochopíte, proč má Slevoelektro.cz ve Favicon „M“, tak jste zralí na Nobelovu cenu.

Mall.cz k tomu říká: Případem se momentálně zabýváme, protože jde již o druhý případ, ten první visel na adrese mall-levne.cz/cs/. Situace řešíme s APEKem a ČOI a zvažujeme i další právní kroky.

Vykradení vzhledu Mall.cz mimochodem není zdaleka první případ, jak mimo jiné upozorňuje i Mall.cz – ještě před SlevoElektro.cz tu byl www.mall-levne.cz – tam visela také věrná kopie Mallu a byla tam i další „nápadná“ podoba – v názvu domény bylo Mall. Ale to z hlediska podoby není zdaleka všechno – pokud si všimnete favicon.ico na mall-levne.cz, tak tu máte další nápadnou podobu. A pokud budete trochu podezřívaví – není ona ta Favicon.ico z Mall-Levne.cz stejná jako ta na SlevoElektro.cz?

Není divu, ve skutečnosti totiž Mall-Levne.cz má (nebo spíše měl) stejného provozovatele – tím je společnost Infinito Group s.r.o. (viz Google Cache)

Nakupují na Internetu sebevrazi?

Při pohledu na Obchodní podmínky Slevoelektro.cz se nelze ubránit dojmu, že na takovémto obchodě je ideální příležitost k nákupu pro sebevrahy. Protože jenom někdo takový by platil převodem na účet, aniž by měl jakoukoliv jistotu, že zboží získá.

Z důvodu minimalizace nákladů naší společností na zaměstnance a výdejní prostory jsme se nechali inspirovat internetovými obchodními domy jako Amazon.com, BestBuy.com aj. Doručování zboží provádíme pouze poštou a po platbě předem na náš účet. Jedná se o novinku na trhu ČR, která je v EU a USA zcela samozřejmá. Proto můžeme nabídnout nižší ceny, než které jsou obvyklé u konkurence v ČR.

Bankovní účet máme veden u České spořitelny, číslo účtu: 2245340053/0800

Zcela přesné zdůvodnění neexistence možnosti platby na dobírku jste mohli původně najít i na zmíněném Mall-Levne.cz – obchodní podmínky ostatně byly shodné s těmi, které nyní najdete na Slevoelektro.cz.

Kdo za tím vším stojí?

Pokud na Internetu existují nakupující sebevrazi, tak by měli vědět, že tady mají dobrou příležitost, jak spáchat nějakou tu rituální nákupní sebevraždu. 

Infinito Group s.r.o. se 27. července 2011 zcela změnila – původní společníky (Jiřího Žáka a Romanu Filipovou) nahradil Lukáš Hasinec (Praha 3, Žižkov, Havlíčkovo nám 700/9, r.č. 870128/0500) a zároveň došlo ke změně předmětu podnikání na „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ (z Reklamní činnost a marketing + Velkoobchod). Lukáš Hasinec tak „získal“ (viz smlouvy o převodu obchod. podílu v sbírce listin) existující firmu – tu „přestěhoval“ na adresu Praha 1, Staré Město, Smetanovo nábřeží 372/14.

Lukáše Hasince najdete ještě ve společnostech INTER FINANZ (v insolvenčním řízení od 16.září 2009), a.s., Import Trader s.r.o. (kde pro změnu Soudní exekutor rozhodl 30. srpna 2011 o postižení obchodního podílu povinného Lukáše Hasince, oprávněný je T-Mobile a částka 42 898,–Kč ve finále končící na 84 526,64 Kč) – v obou případech Lukáš Hasinec ve firmách figuruje jako nabyvatel obchodního podílu roky po založení firem.

Pokud si marně snažíte vzpomenout, kde jste o INTER FINANZ slyšeli, tak tady je nápověda – Pozor podvod: Falešný exekutor chce tisíce a varování Exekutorské komory České republiky – Falešný exekutor – JUDr. Marek Holeček. Zde mimochodem figurují další zajímavé domény – www.rychlyexe­kutor.cz a www.exekutorskau­nie.cz

Papír, který se tváří jako poslední exekuční výzva před provedením fyzické exekuce, má působit jako opravdový dokument vydaný pověřeným exekutorem JUDr. Markem Holečkem. Ten ve většině případů požaduje uhradit částku kolem deseti tisíc korun za údajně neuhrazené služby společnosti INTER FINANZ.

Import Trader ale zjevně nedlužil pouze T-Mobile, najdete jej mezi dlužníky JAPE service.cz s.r.o., a pokud vám opět toto jméno bude něco připomínat, tak třeba www.appleihned­.cz, www.applevypro­dej.cz nebo www.telefonnis­vet.cz  (dvě z domén již nejsou funkční). Od Appleihned.cz se ale snadno dostanete k další doméně – www.elektroih­ned.cz (funguje, ale je v rozkladu). A od Telefonnisvet.cz dorazíte na Google k stížnostem typu „Zásilka nedorazila – a nikdo z firmy www.telefonnis­vet.cz nereaguje. Tel. kontakt uvedený na jejich web. stránkách je nefunkční“.

Lukáše Hasince ale najdete i v rejstříku na Slovensku – figuruje ve společnosti DRUTRADE, s.r.o, PREMA TRADE, s.r.o. a ROGUXON s.r.o.

Je Lukáš Hasinec jenom bílý kůň?

Jedna z reálných možností. Jenom těžko si lze představit, že by jeden člověk v tak krátkém čase vytvářel velké množství internetových obchodů (a dalších zvláštních aktivit) – ale možné to samozřejmě je.

Elektroihned.cz CID:ID1298829­6522981-MITONCZ Leona Konigova
Telefonnisvet.cz CID:ID1298829­6522981-MITONCZ Leona Konigova
Appleihned.cz FORPSI-SGZ-S385181 Karel Hruska
Exekutorskaunie.cz CZPER-7MTJJH Marek Prikop
Rychlyexekutor.cz CZPER-7MTJJH Marek Prikop
Mall-Levne.cz CID:ID1314093­54118871-STABLECZ Marcela Michlova
Slevoelektro.cz CID:ID1307529­21339841-STABLECZ Petr Zkoumal
Applevyprodej.cz CID:ID1314073­49946531-STABLECZ Eliška Musilová

Pohled na domény je zajímavý – dle očekávání jsou všichni držitelé buď zcela anonymní, nebo se u nich objevují nesmyslné údaje, zahraniční telefonní čísla. neexistující kontaktní e-mailové adresy. Bohužel pravidla týkající se registrace domén v ČR jsou zjevně dobrá jenom proto, aby byla kdesi vypsána – nedodržují se.

MM socky3

K vidění je zde klasické schéma podvodů na Internetu, ve kterém je ale zapojeno nakupování firem – Lukáš Hasinec tak o to více působí jako nastrčený bílý kůň. Kdo ve skutečnosti stojí za tímto propletencem, je neurčitelné – domény mají falešné vlastníky, falešné kontakty, využívají služeb několika registrátorů – někdo ale přesto musel „nakupovat“ ony existující firmy. A dělá to stále. V okamžiku, kdy jedna z firem začne být „profláknutá“, sáhne po jiné.

Stejně tak zakládá další a další „internetové obchody“ – aktuální Slevoelektro.cz je již zhruba třetí generace a je zde vidět jistý vývoj. Celé je to ale copy-paste – zaregistrovat doménu, naplnit stejným obsahem, nalákat lidi, vybrat peníze, zmizet. A opakovat pořád dokola. Ten, kdo je vyrábí, zná dobře české podmínky – okopíroval Mall, má texty skutečně česky, podvodně uvádí certifikace APEKu či Heuréky.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.