Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Slunečnice.cz: ICQ 7 v únoru nejstahovanějším komunikačním programem od Pieter - Nezpochybňuji, že ICQ u nás vede, ale i...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 3. 2010 19:02

  Pieter (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
  Nezpochybňuji, že ICQ u nás vede, ale i kdyby ne, tak: Windows Live Messenger - v instalaci Windows
  GTalk - v Gmailu
  takže se těžko mohou objevit v žebříčcích Slunečnice, ne?
 • 26. 3. 2010 20:07

  Alan Řepka (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
  WindowsMessenger je akorát součístí WinXP, Win vista a Win7 messenger nemá, tam si musí uživatel stáhnout WindowsLiveMessenger zvlášt :-)
 • 27. 3. 2010 5:30

  Pavel (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
  Gtalk ve webovem rozhrani gmailu bude imho pouzivat tolik lidi, co icq2go. Proste statisticky omyl (tomu nejde rict ani vyjimka :))

  A klidne na me reagujte nejakym flamem :)
 • 27. 3. 2010 20:12

  Z (neregistrovaný) ---.98.broadband14.iol.cz
  Myslím, že se mýlíte. Sice jsem někde zaslechl, že se prý samotný Google vyjádřil, že využití stouplo po zavedení klienta v GMailu značně, ale to není argument velké váhy. Co už určitou váhu má, jsou následující dvě pozorování:

  1) Když Google přidal podporu videovolání, zvolil si jako (zatím jediné) prostředí právě tzv. GMail chat, tedy webového klienta v prohlížeči. Nevydal další verzi samostatného programu GTalk.exe (program má automatickou aktualizaci, takže s aktualizací by nebyl problém), nepoužili GTLE (Google Talk Labs Edition), ale přidali video (a současně hlas) do webového rozhraní, ač to vyžaduje zásuvný modul do prohlížeče a tak je to více práce (minimálně verze používající původní API od Netscape -- Firefox a v podstatě všichni kromě MSIE a jinou verzi pro MSIE -- MS po získání majority na trhu API ze svého prohlížeče odstranil, aby Netscape dorazil). Takže se dá soudit, že užití webového rozhraní asi výrazně převažuje.

  2) Osobně používám XMPP (Jabber a GTalk) a ve svém klientském programu vidím u účtů GTalku, jakého klienta kdo používá. A GTalk.exe používají pouze lidé, kterým jsem ho osobně kdysi nainstaloval a nastavil. Všechny nové kontakty, které u mne přibyly, používají rozhraní v GMailu.

  Takže si myslím, že si mohu vcelku bez obav z omylu myslet, že se mýlíte. :-) I když uznávám, že využití webového klienta je zvláštní -- asi to je způsobeno tím, že GTalk se asi šíří právě hlavně přes užívání GMailu, jinak si to neumím vysvětlit.