Hlavní navigace

Snapchat odmítl prodat se Facebooku za tři miliardy dolarů

Marek Janouš

Příští kolo financování totiž nejspíš ocení společnost až na čtyři miliardy. Snapchat přitom nic nevydělává. Jen odčerpává mladé mobilní uživatele jiným službám.

Snapchat údajně odmítl nabídku na převzetí od Facebooku, napsal na základě „obeznámených“ zdrojů Wall Street Journal. Ty tvrdí, že Facebook tentokrát nabídl kolem tří miliard dolarů hotově.

To by byla dosud zdaleka největší akvizice uskutečněná Facebookem. Za Instagram firma loni zaplatila necelou miliardu. Facebook prý přitom teprve nedávno nabídl za Snapchat také miliardu.

Evan Spiegel, teprve 23letý spoluzakladatel a CEO Snapchatu

Evan Spiegel, teprve 23letý spoluzakladatel a CEO Snapchatu

Snapchat je služba na posílání vzkazů — včetně fotek, videí nebo malůvek. Podstatou služby je to, že vzkazy krátce po prohlédnutí samy „navždy zmizí“ — po prodlevě počítané ve vteřinách. („Mizení“ ovšem nemůže Snapchat zajistit dokonale, a kromě toho #nsa.)

To je samozřejmě něco pro náctileté, jejichž zájem se přelévá od jedné módní obrázkové sociální služby k další. (Instagram je „tak loňský…“) Proto chce Facebook vynaložit tolik peněz na to, aby Snapchat koupil. Příjmy Facebooku závisejí stále více na uživatelích mobilních, o které si nemůže dovolit přicházet.

Content 2017 - tip Footshop

V červnu procházelo Snapchatem 200 milionů vkazů denně, v září to údajně bylo už 350 milionů.

Ještě rychleji však roste ocenění společnosti. V červnu vybrala 60 milionů dolarů v kole vedeném firmou Institutional Venture Partners, které Snapchat ocenilo na $800 milionů. Nyní se o vedení dalšího kola uchází čínský Tencent, a prý má jít o ocenění až na čtyři miliardy dolarů. Patrně proto Snapchat odmítl nabídku od Facebooku.

Našli jste v článku chybu?
14. 11. 2013 11:37
SADASDASD (neregistrovaný)

Doufam ze to splasknuti tehle socialni bubliny prijde hodne brzo :D Ja bejt majitelem takove blbosti tak to okamzite strelim za 3 bio a nebudu si myslet kdovi co mam za svetovou sluzbu :D To uz tu bylo.....ICQ, Yahoo messanger, Google talk, Skype, sexchat a jiny podobny vejvary.

16. 11. 2013 2:32
:-D (neregistrovaný)

Nikdo neni tak bohaty, aby si mohl koupit cokoliv (staty, velke ostrovy, Obamu, Babise, nas fsecky). Pokud mu jde o popularitu, tu by mel tak jako tak, nejvetsi akvizice FB by mela shodnou medialni pozornost, takhle ho tech 5 minut slavy vyslo na 3 bil. dolaru :D Pritom staci vzit na sebe neco kontroverzniho, jit do TV poradu, tam ze sebe udelat vola a mate to zadarmo.