Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Sociální analytika: Víme, že bychom měli od anonym - Ano, třeba podle http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/ a http://www.slovnik-cizich-slov.cz/ (nevím, který...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 8. 2010 15:32

  bez přezdívky
  Ano, třeba podle http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/ a http://www.slovnik-cizich-slov.cz/ (nevím, který z nich nebo zda oba opisují) je to přesně tak (použil jsem citaci jako dotaz pro G).

  Podle mě je ale tato definice zprofanováním posunutá od (původně?) neutrálního významu k tomu vašemu a to vadí naopak mně. Znamená to snad, že společensky a ekonomicky silnější vrstvy jsou asociální? Nebo že o ně není třeba pečovat? Uvedenou definici bych zkrátka ukončil tou čárkou.
 • 10. 8. 2010 22:41

  http://volani.webnode.cz/ (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
  Rozčiluje se více lidí.
  Ale já se tedy spíše stydím za to, že jsem málo sociální než že by tomu bylo naopak :)

  No asi nemáme dostatečnou úctu a respekt k sociálním zařízením, sociální péči a sociální dnešní "propaganda" spojuje se socialistickým a s "komunistickou" diktaturou (možná to je jen dojem).
 • 10. 8. 2010 13:48

  Tomáš Kapler (neregistrovaný) ---.242.broadband3.iol.cz
  Jsem jediný, komu vadí používání slova sociální? Podle slovníku je sociální "týkající se společnosti, zejm. její péče o společensky a ekonomicky slabší vrstvy" a ačkoliv je to jen "zejména", tak prostě v mém vnímání souvisí slovo sociální s chudobou a ne s komunitou.
  Navíc i v tom druhém významu mi "sociální analytika" spíš napovídá analýzu společnosti, nikoliv komunitních sítí. Když už říkáte komunitním sítím "sociální sítě" (byť sociální síť je v češtině něco zcela jiného), pak by to mělo být "analytika sociálních sítí", přídavné jméno určuje "jaká", čtvrtý pád "čeho".