Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Sociální sítě nebudou smět mazat komentáře, nařídí český zákon od mar - No to tak uplně není pravda. Pamatuji si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 1. 2019 13:57

  mar (neregistrovaný) 46.167.246.---

  No to tak uplně není pravda. Pamatuji si doby, kdy internet a různé diskuze pod články či fora navštěvovali skuteční odborníci a do toho minimálně lidé, kteří měli zmáknutou podstatu problému, byť to byli lidé, kteří byli evidentně amatéři. Jenže pokud do takové diskuze začne přispívat obrovské množství lidí s názory o mimozemšťanech, dříve nebo později to odradí tu erudovanou část lidí. Takže moderace diskuzí určitě, minimálně off - topic věci.

  Paradoxně třeba diskuze na idnes.cz byly do doby, než se tam začala vyžadovat registrace pod skutečnými jmény zajímavější než dnes.

  Ten zákon bude určitě reakce na situaci na sociálních sítích, které vyvolalo Německo s "antihate" zákonem, kdy se hrozí pod pokutou až 50 mil. € za nemazání "nenávistné" diskuze o migrantech, protože se v té době zlomila spirála mlčení nad debatou o migrantech z neevropských zemí a jejich (ne)přínosu pro německou společnost a samozřejmě zamezit nástupu třeba AfD (první kdo byl objetí uplatnění toho zákona, byla poslankyně za AfD).

 • 27. 1. 2019 13:50

  R (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Od roku 1789 je tu možnost skrýt posty, které jsou offtopic. Když si chci přečíst něco relevantního mám prostor, když chci vidět vazby na zednáře nebo chemtrails, tak si kliknu na "zobrazit skryté".

 • 28. 1. 2019 8:07

  mendrit (neregistrovaný) 93.185.5.---

  Přímo vynucovat takové chování obří pokutou mi nepřijde správné, ale v zásadě si s tím spoustu fór poradí jiným nastavením než je dnes.

  V podobném duchu se nese i projek SoLiD od Tim Burners Lee, kde každý má absolutní kontrolu nad svými příspěvky a celý systém dokáže fungovat bez mazání vybraných příspěvků. Obecně platí, že když někde napíšete příspěvek, tak tento je stále Váš a provozovatel ( fóra, sociální sítě, ..) nad ním nemá kontrolu.

  V zásadě klady převáží nad zápory.

 • 27. 1. 2019 14:13

  retro silenstvi (neregistrovaný) 2a02:8309:5141:----:----:----:----:----

  Já ty doby pamatuju taky, bylo to zhruba kolem roku 2005. Sám jsem tenkrát provokoval na fóru Vesmír na Lidé.cz příspěvkama o šedivých mimozemšťanech. Do dneška jsem naprosto přesvědčen o tom, že Vesmír je mnohem tajemnější místo, než si dokážeme představit. Tenkrát jsem nevěděl, že věda to v podstatě potvrzuje. Protože kdyby se realita chování kvantových částic projektovala do našich běžných životních zkušeností, tak by člověk normálně prošel zdí. A nejenom prošel zdí, on by nebyl přesně lokalizovatelný v prostoru, to je ještě o jednu kategorii divnější.

 • 27. 1. 2019 11:34

  retro silenstvi (neregistrovaný) 2a02:8309:5141:----:----:----:----:----

  Dobrý zákon. Akorát bych měl výhrady k tomu, že je to zaměřené cíleně na nejpoužívanější služby jako Facebook a YouTube.
  Co se týče příspěvků, které odbočují od tématu, tam je věc dosti sporná. Rozhodně tyto příspěvky nelze označit suverénně za plevel. Když vám někdo ve fóru o kosmonautice a výzkumu Vesmíru začne psát konspirace o mimozemšťanech, tak je to sice mrzuté, a přímo to svádí všechny tyto příspěvky smazat. Ale ve skutečnosti je to jeden z proudů, který v té diskuzi klidně může být a nebrání ostatním uživatelům diskutovat odborně. Jedná se spíše o alergii a snahu vyprat to fórum dočista do čista.