Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Soukromí jako nechtěné dítě od admin. - Bohužel, podle mne politické strany dávno nepředstavují možnost...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 11. 2009 12:09

  admin.
  Bohužel, podle mne politické strany dávno nepředstavují možnost něco změnit. Díky tomu že se prosadil politický marketing a díky tomu, že jsou procentní kvóty pro vstup do parlamentu, je nemožné v tomto stranicko-klientelistickém systému cokoliv změnit. Vždy to závisí pouze na zájmu lobujících skupin, které obvykle podporují obě určující strany politického spektra a tím mají zajištěnu 100% vládu za každé situace.
 • 9. 11. 2009 17:03

  JK (neregistrovaný) ---.webstep.net
  Nebudu tu propagovat žádnou stranu, ale nic se nezmění, pokud se lidé nezačnou více angažovat a své názory vyslovovat na platformách k tomu určených, tedy v politickcýh stranách a hnutích a pokud své názory nepodrobí politické soutěži. Ona nepopulární řešení mají sice často hlasitou odezvu na Lupě a v odborné komunitě, ovšem na politické úrovni se proti nim nikdo nestaví. Je-li stát zřízen občany, pak by způsob jakými metodami a v jakém rozsahu své občany eviduje měl být výsostně politickou otázkou nadřazenou např. protidrogové politice. Zatím tomu tak není.