Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Soumrak komunikačních programů? Přichází WebRTC a SocialAPI od Riff - lepší programovací jazyk Pokud ti netačí JavaScript(který je sám...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 8. 2012 10:45

  Riff (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  lepší programovací jazyk

  Pokud ti netačí JavaScript(který je sám o sobě pro dané účely víc než schopný, jen spousta lidí ho neumí pořádně/správně využít), tak sáhni po CoffeeScriptu.

  lepší vývojářské nástroje

  Pokročilé vývojářské nástroje přímo v prohlížeči(webkit DT, FireBug, DragonFly), WebStorm, Komodo, Aptana, Edge, Fireworks, ... Co konkrétně ti chybí?

  "normálnější" vývojářský model

  Mohl bys trochu rozvést, co si vlastně představuješ pod slovem "normálnější vývojářský model"?

  musí se to vzít trochu víc od podlahy, než jen přilepováním technologií WebXYZ (třeba od jazyka Dart...)

  Zrušit "od podlahy" všechno, co už je dávno vytvořené a spolehlivě funguje prostě nejde, takže nějaký dart, který nikdo nepoužívá, by opravdu nebyl nic jiného, než "jen přilepování technologií".

 • 10. 8. 2012 11:21

  pas (neregistrovaný) 77.78.83.---

  Omlouvám se, rád bych, ale dnes nemám čas na dlouhou diskusi. Chtěl jsem pouze upozornit na fakt, že za použitím Flashe nejsou vždy jen jeho možnosti (kamera, RT komunikace, ...), ale to, že když k němu přijde vývojář z desktopového světa, tak se zorientuje rychleji než by se zorientoval ve standardních webových technologiích. Tak to prostě je - jestli za to můžou ti vývojáři nebo ta technologie, to by bylo na dlouhou diskusi. Jinak rozhodně nechci nic rušit - Dart je navržen docela chytře tak, že se k němu může dospět pomalou evolucí.Samozřejmě jinak to dnes nejde, slovem "od podlahy" byla pořád míněna evoluce, ale zaměřená na základnější věci.

 • 10. 8. 2012 10:08

  pas (neregistrovaný) 77.78.83.---

  Spíše se obávám opačného trendu, hlavně s příchodem Windows 8 - pro každý pšouk, na který by stačilo HTML 4, se bude dělat aplikace do marketu. On i ten Flash se totiž nepoužívá jen pro to, co umí, ale pro lepší programovací jazyk, lepší vývojářské nástroje a vůbec "normálnější" vývojářský model (nebo pro takovou drobnost, že reklamní banner je jedno kompaktní SWFko izolované od zbytku stránky - proč se animované reklamy pořád ještě nedělají v HTML/JS, když to už dávno spolehlivě funguje?). Já webu jako platformě fandím, ale musí se to vzít trochu víc od podlahy, než jen přilepováním technologií WebXYZ (třeba od jazyka Dart...).