Hlavní navigace

Stabilnější Opera 9.51 a Internet Explorer opět zranitelný

3. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dlouho očekávané prohlížeče Firefox 3.0 a Opera 9.5 vyšly zhruba ve stejnou dobu a u obou se už v prvních dnech začalo hovořit o problémech. V případě Firefoxu to je hlavně bezpečnostní zranitelnost, v případě Opery zase především stabilita. První svůj prohlížeč opravuje Opera Software a po sérii testovacích verzí nyní vydává finální Operu 9.51, která kromě několika úprav souvisejících s bezpečností v první řádě zvyšuje stabilitu. Opera 9.5 vykazovala problémy například při práci s Yahoo Mailem…

Dlouho očekávané prohlížeče Firefox 3.0 a Opera 9.5 vyšly zhruba ve stejnou dobu a u obou se už v prvních dnech začalo hovořit o problémech. V případě Firefoxu to je hlavně bezpečnostní zranitelnost, v případě Opery zase především stabilita. První svůj prohlížeč opravuje Opera Software a po sérii testovacích verzí nyní vydává finální Operu 9.51, která kromě několika úprav souvisejících s bezpečností v první řádě zvyšuje stabilitu. Opera 9.5 vykazovala problémy například při práci s Yahoo Mailem, tištění stránky a náhledu tisku a podobně. Novou Operu 9.51 můžete stahovat také ze Slunečnice.cz. (Opera Desktop Team)

MM socky3

Na Firefox 2.0.0.15 opra­vující tucet bezpečnostních chyb navázala také nová verze SeaMonkey označená jako 1.1.10, která zapracovává obdobné opravy. SeaMonkey 1.1.10 si můžete stáhnout také ze Slunečnice.cz. Aby toho nebylo málo, tak nedávno společnost Apple po Safari 3.1.2 pro Windows uvolnila také Safari 3.1.2 pro svůj Mac OS X Tiger. Tato verze přináší bezpečnostní opravy a zvyšuje stabilitu, aktualizace je jako obvykle doporučena. (SeaMonkey News, MacNN)

Ke slovu se opět také přihlásilo téma bezpečnosti Internet Exploreru. United States Computer Emergency Readiness Team známější spíš pod zkratkou US CERT upozorňuje, že Internet Explorer nemá dostatečně ošetřené zabezpečení iframů resp. stránek v tzv. plovoucích rámech načítaných. Chyba nebo spíš problém se týká Internet Exploreru 6 a výše včetně první betaverze Internet Exploreru 8. (Neowin.net)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.