Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Stane se Facebook platformou Internetu nebo naším nepřítelem? od volani.webnode.cz - Nedají se "sociální" funkce implementovat i bez "velkého...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 9. 2011 2:59

  volani.webnode.cz (neregistrovaný) ---.207.broadband9.iol.cz

  Nedají se "sociální" funkce implementovat i bez "velkého bratra" ?
  Prostě decentralizovaný "facebook"..
  Věřím na to že ano, ale také vidím slabou motivaci..
  Zatím, dokud nepřijdu nebo někdo nevymyslí něco lepšího tak budu používat otevřené standardní protokoly a služby (e-mail, XMPP, SIP, RSS/ATOM).

  Google+ není o moc lepší než facebook.
  Technicky a parametrama ano, ale né mírou svobody a možnosti participace..

  Chce to prostě více efektivně propojit, rozšířit o nové funkce a určit (omezit) použití tak, aby tyto služby tvořil lépe použitelný celek a přitom umožňoval velkou míru decentralizace, participace, svobod a ochrany soukromí.
  Je to v podstatě do určité míry protichůdný požadavek.
  Jde o to to nějak rozumě vyvážit.

  Diktatura (facebook, google+, MSN, apple) na jedné straně a anarchie (velké množství neprovázaných a nepropojených od celku oddělených částí "služeb, protokolů, řečí..) není dobré.

 • 6. 10. 2011 17:56

  Jiří Donát

  Nedají. Je to v přímém rozporu. Pokud chcete vytvořit "sociální" funkcionalitu, tedy strukturovat internet a vzájemně propojit jeho zdroje, výsledkem bude lepší možnost vyhledávání informací i lepší možnost uchování historie o různých objektech internetu, včetně uživatelů. Proto se to vlastně dělá.

  Můžete samozřejmě zakázat určitý typ dotazů, ale to by se Vám asi nelíbilo. A nejenom Vám.