Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Stanislav Konečný: Computer Press čeká rychlý prodej od Accuphose - Já nevím no, jestli tady někomu něco říká...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 2. 2008 0:48

  Accuphose (neregistrovaný)
  Já nevím no, jestli tady někomu něco říká tohle slovíčko(titulek v názoru). Je to běžné, aby se ex(šéf) firmy vyjadřoval ke konkrétnímu dění ve firmě a snažil se obhájit svou práci? Před kým proboha? že by ryze český neduh...
  Někde je povoleno o čem se smí mluvit a o čem ne, ale je to známka profesionality nevyjadřovat se a tím spíše negativně k zaměstnavateli. Ale chápu, že někteří lidé se chtějí zviditelnit a články se musí psát. Tedy nic proti lupě.
  Co se týká časopisů, fakt je ten, že na to taky nemám čas číst, ale co se týká například recenzí SW obecně, tak je to těžký průměr, což souvisí do jisté míry s tím, že na to autoři mají velice omezený čas, to chápu. Co se týká reklamy ke článku, tak je jasné, že Symantec, Microsoft nebo Eset dá reklamu do PC časopisu a ne do Žena je život. Tyhle firmy mají daný sumy na reklamu a ty někam nacpou, proč ne do časopisu. Podezření na PR snahy o manipulaci obsahu, tu bude vždycky. Ale nemyslím si, že ta snaha bude nějaká konkrétní. Spíš se to hodnocení udělá tak, aby všichni dostali podobnou konečnou známku, protože konec konců, to je to co si čtenář pamatuje, stejně tak jako jestli je někde mlíko o korunu levnější a kvalita ho ani tak nezajímá.
  Nakonec čistě osobní názor. Poznat lidi ve firmě trvá určitě nějakou dobu a taky spíše souhlasím s tím, že hromadná obměna je krajní řešení. A teď myslím hlavně změny v redakční části. Ale nevím nic konkrétního, jak to bylo tady, to spíš je myšleno obecně.
 • 2. 2. 2008 9:13

  2x4b (neregistrovaný)
  Já v tom vidím neprofesionalitu pana Miklíka, který o rozhovor s největší pravděpodobností požádal. Ale pro čtenost vše. Lupa = další bulvárek na obzoru. Proč tu nevyšel rpzhovor o ne tak dávných problémech IDG, nebo jiných vydavatelství (projektů)?
 • 2. 2. 2008 16:53

  Aleš Miklík
  Zakladnim predpokladem pro uskutecneni rozhovoru je mj. ochota na obou stranach jej provest. Ani to vsak neznamena, ze se zde dalsi rozhovory z lidmi z vydavatelstvi neobjevi. Cpress ma ale preci jen (at uz historicky ci aktualne) ponekud silnejsi pozici v povedomi lidi, kteri se IT a Internetem zivi a bavi.