Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Stanislav Konečný: Computer Press čeká rychlý prodej od anonym - Všechno, co jste v rozhovoru sdělil širokému obecenstvu,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 1. 2008 13:12

  anonymní
  Všechno, co jste v rozhovoru sdělil širokému obecenstvu, vypadá jako pravda a vy se pozicujete do role mediálního odborníka a nakonec i tahouna firmy CP z bryndy. Rád bych vám - ale také lidem, kteří mohli z vašeho rozhovoru nabýt dojmu, že je to pravda - sdělil jeden fakt: lžete, fabulujete a překrucujuete. Médiím nerozumíte, top manažerem nejste a nikdy jste nebyl.

  Profesně je mi špatně z vašich kroků, které jste ve vámi rebrandovaném CPRESSu udělal. Osobně jsem rád, že jsem pryč.

  V Computer Press jsem pracoval také řadu let. Zažil jsem Hlavenku, Bancroft + Hlavenku i Riverside + Hlavenku. Hodně kroků a rozhodnutí lze s odstupem považovat za dobré, ale také velmi špatné. Firma ovšem jistým způsobem žila a dýchala jak uvnitř, tak venku. Zažila několik převratů a restrukturalizací, rozdělování a zpětných slučování. Co jste však dokázal udělat vy - klobouk dolů.

  Vašim arogantním až stupidním jednáním jste ukázal, jaká je vaše pravá tvář. Nejste tvrdým manažerem s jasným cílem a schopností užívat nástrojů, které jsou vám k dispozici. Jste béčkovým vedoucím, který ze sebe jen sype ubohé tzv. pastýřské listy. Pane Konečný, jen málokdo vám je žral.

  Exodus schopných lidí? Opět fabulujete a mystifikujete. Někteří lidé (na jaře 2006 vedení CP) odešlo kvůli Hlavenkovi. Po vašem usazení na postu generálního CP pokračoval exodus dále, ale jak kvůli Hlavenkovi (již minoritně), tak kvůli vám (majoritně). A že vám to nevadilo? Lžete. Někdo se tady otřel o konkrétní osoby. Pokud si myslíte, že jejich odchodem se kvalita médií, marketingu, produkce a distribuce nesnížila, lžete sobě i všem, kteří odešli, nebo v CP stále pracují. Na vedoucích postech jste měl matadory (Politzer, Lutonský). Budiž, tito pánové věděli, co dělat, a dali vám k médiím čichnout. Nestal jste se však odborníkem. Víte proč? Dělat média se nerovná prodávat žárovky a konzervy. Je to opravdu jiný, diametrálně odlišný byznys. Váš kalibr konči u žárovek. Přiznejte si to.

  Pokles výkonnosti médií a obchodu je důsledkem odchodu zkušených lidí. Výše zmínění matadoři jsou (bohužel nejen) co do počtu slabou náplastí na díru, která v CP vznikla. V týmu CP jsou mladí benjamínci, kteří jsou asi plní ambicí, ale bez zkušeností. A je to opravdu vidět. Myslím, že vám chybí ti dříči a odborníci v jedné osobě; jejich pár jmen zaznělo v některém z příspěvků výše. Vy je neznáte (škoda, mohl jste se přiučit), oni vás však poznali. V CP je stále několik bezva lidí, kterým přeji, aby se jim dařilo, popř. zkusili jít o dům dál, pokud bude novým vlastníkem/generálem mediální nula vaší velikosti.

  Doufám, že jako vyhozený generální ředitel CP zůstanete na poli byznysu sám a okolí pochopí, že umíte jen žvanit. Silná káva? Jistě! Styďte se.
 • 1. 2. 2008 19:43

  Rene Stein (neregistrovaný)
  exprit ma byt exprit.
  ex-prit jako exitus espritu je moyna citit spis ted. :)
 • 30. 1. 2008 13:37

  anonymní
  Docela by mě zajímalo co jste v Computer Pressu dělal a co děláte teď. Vážně. Určitě by to bylo zajimavý vůči tomu co jste napsal.
 • 30. 1. 2008 17:57

  tt (neregistrovaný)
  Snadno se kope do zadku člověku který odchází, ale v tomto případě se s chutí přidávám, tím článkem si o to pan Konečný skutečně řekl.
  Pastýřské listy byla specialita, která by se měla rozhodně objevit ve všech managerských příručkách. Jen díky nim jsme se dozvěděli že je potřeba se navzájem zdravit, mimo prostor pánských záchodů, kde by mohlodojít ke vzájemnému počurání se.
  Pan Hlavenka měl pravdu, že cp si zaslouží lepšího ředitele.
  Ač nakladatelství vzbuzuje lásku i nenávist (u zaměstnanců i autorů často namíchanou do jednoho koktejlu), bylo by škoda kdyby Brno přišlo o semeniště ideí a zajímavých lidí.
  Pevně věřím že kupující člověk bude více osvícený a ve CMYKu.
 • 1. 2. 2008 19:41

  Rene Stein (neregistrovaný)
  Tohle jsem napsal cca pred rokem, kdyz jsem si precetl rozhovor s panem Konecnym na Lupe. Vidim, ze neprijemny dojem z prani spinaveho pradla na verejnosti byl u me opravneny. CP mi vzdy prisel jako zajimava firma s expritem (lepsi vyraz me nenapada) - dnes uz bych rekl, ze vetsina tvurcich lidi je v Extra PC. A ze se problemy CP prelivaji i do vnimani casopisu - pred Vanoci tohoto roku jsem se "vydesil", kdyz se na miste sefredaktora CP objevil David Polesny. (http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=117656) A bohuzel Computer jsem po nekolika letech stejne jako Mobility prestal cist - protoze proc cist neco tak sterilniho jako jsou recenze motherboardu od pana Trcalka nebo povrchni a stale stejne recenze notebooku od Dusana Simonovice - pri vsi ucte - takovou recenzi splacate ze specifikace a dodatecne vycpavky z frazi, predsudku a klise za hodinu na jakykoli notebook. Takze na zkousku objednavam misto Computeru Extra PC. Pred lety jsem neobnovil predplatne Mobilit, v polovine roku uz neobnovim predplatne Osobnich Financi - jestlize je nas vice, chapu, ze na klesajici podil na trhu se nekouka zrovna prijemne. " [...]Ale mozna ze problemy v CP ovlivnuji i praci redakci internetovych casopisu - vcetne Zive, Osobnich Financi a dalsich. Odchody Petra Brozi, Libora Krize, zalozeni konkurencniho Extra PC, odvolani Jiriho Hlavenky z mista reditele CP. http://www.lupa.cz/clanky/stanislav-konecny-computer-press-mission-impossibl e/ http://www.lupa.cz/clanky/jiri-hlavenka-computer-press-si-zaslouzi-lepsi-ved eni/ Nezainteresovany clovek tezko muze hodnotit jednotlive aktery sporu, ale zpusob komunikace pana Konecneho, jeho verejne narky nad situaci v CP, alespon mne naznacuji, ze ted je na miste reditele slaba osobnost, ale zato kompetentni hrobnik-z vule akcionaru manager, ze ktereho muze mit radost jen konkurence CP. "
 • 30. 1. 2008 20:49

  Marek Lutonský (neregistrovaný)
  A teď koukám, že jsem na tom stejně, omylem jsem vyplnil jméno do špatného pole. Já se za něj ale nestydím :)