Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Šťoura: Zálohování zahraničních linek přes NIX od Tomáš Kapler - Absolutní souhlas, problém vidím v NIXu a) jak vidno,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 7. 1999 11:16

  Tomáš Kapler (neregistrovaný)
  Absolutní souhlas, problém vidím v NIXu a) jak vidno, každý si tam může dělat co chce b) nedostatečné kapacity pro uspokojení takových objemů uvidíme jak se proti podobným praktikám postaví Gemma. Jenom pro doplnění, aby to někdo nepochopil špatně - nejsem proti zálohování linek - významně se tím zefektivní provoz a pro nás dial-upisty je to i nějaká ta ušetřená korunka. Ale nelze kvůli tomu ubírat pásmo (rozuměj zpomalovat) všem ostatním.
 • 13. 7. 1999 12:43

  Petr Nachtmann (neregistrovaný)
  1) ISP zalohujici pres NIX si ucpavaji svoje vlastni linky do NIXu, coz je jeich vlastni poblem.

  2) Ucpavaji ovsem take lokalni sit v NIXu ,ovsem pouze v pripade, ze neni dimenzovana tak, aby zvladla traffic rovnajici se souctu vsech pripojenych linek, coz by snad mohlo byt mozne.

  3) Jak je vec resena v zahranici?

 • 13. 7. 1999 20:28

  MK (neregistrovaný)
  Rozhodne je proti duchu NIXu, ze se pres nej delaji zalohy zahranicni konektivity. Nicmene je otazkou, zda by ten duch nechtel revitalizovat :-)

  Sit v NIXu je ted 100 Mbps prepinany ethernet, ktery jeste nejakou dobu vydrzi. Navic jsou vsichni v jedne lokalite. BTW LUKO ma do NIXu 4 Mbps a Inway 2 Mbps. Tolik pro srovnani :-)

  Nebyva to obvykle. Pokud vubec, tak mezi malymi a neprilis spolehlivymi sitemi - ani Inway ani LUKO za nespolehlive site nepovazuji - coz je pohled zvenku.
  Nicmene je obvykle nejake sdileni technologii (a take nakladu). Treba AOL si jeden cas pronajimala hafo dial-up portu od UUNETu ...