Hlavní navigace

Stream.cz prý hledá třetího spolumajitele, může jím být i Nova

26. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 10. 2009

Internetová televize Stream.cz by mohla mít v dohledné době třetího spolumajitele. Součastní vlastníci Streamu, někdejší ředitel televize Prima Miloš Petana a majitel portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič, uvažují podle týdeníku Euro o odprodeji části firmy. Mezi oslovenými potenciálními kupci mají být i komerční televize Nova a Prima.

K TÉMATU: Stream.cz se dostal loni do vyšší ztráty než v roce 2007

Důvodem hledání nového investora je prý ekonomická situace Stream.cz, která je po dvou a půl letech od svého spuštění stále v červených číslech, vysvětluje týdeník. Podle Eura je mezi oslovenými firmami také společnost Centrum Holdings, která provozuje portály Centrum.cz a Atlas.cz, které přímo konkurují Seznamu.

MM socky3

V internetové komunitě již delší dobu koluje informace, že projekt Stream.cz, tak jak je nyní nastaven, prodělává. A to i na provozní bázi. Proto majitelé hledají někoho třetího, s kým by se spojili, aby mohli současnou finanční zátěž rozložit na více subjektů, cituje Euro nejmenovaný zdroj z internetové branže. Podle něj se ztráta Stream.cz pohybuje v desítkách milionů korun ročně.

Petana ani Lukačovič časopisu informace nepotvrdil. Podle tiskové mluvčí Seznamu Rity Gabrielové se o prodeji části Streamu nejedná. Otázky, které vznášíte, nejsou pro žádnou stranu aktuální, proto je ponecháme bez komentáře, odpověděla Euru.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.