Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Swift je splacený dluh Applu. Šanci má hlavně v herním průmyslu od pas - "iOS platforma obecně generuje vývojářům větší zisk" -...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 6. 2014 11:22

  pas (neregistrovaný) 77.78.83.---

  "iOS platforma obecně generuje vývojářům větší zisk" - na tuhle poučku začínám být alergický. Jako by se veškerá ekonomika odehrávala v té krabičce. Ono je nutné se na to podívat trochu šířeji. Když si banka udělá hezkou aplikaci pro Android, tak jí to zákazníky určitě přivede a tržby zvýší. Ale určitě to není evidováno v kolonce "zisk z Androidu".

 • 11. 6. 2014 20:04

  Miloslav Ponkrác

  Jo jo, Apple diktuje, v jakých jazycích se bude programovat.

  Navíc jsem zaslechl, že u příští verze iOS vydá závazné nařízení, že developer musí programovat pouze v červenočerných vertikálně pruhovaných boxerkách, a že to bude chodit automaticky kontrolovat CEO Applu po vývojářských firmách.

  Navíc Apple odebere developerům vzorek DNA (otisky už dávno má) a pokud zjisí, že nějaký developer má Android, pak zablokuje možný vývoj nejen jemi, ale širokému příbuzenstvu, pokud by v něm byli také developeři (zjistí podle DNA databáze).

  A teď vážně, ony se programovací jazyky mezi sebou dají i konvertovat. A je levnější napsat konvertor či nějaký použít, než to napsat znovu v jazyce schváleném nejvyšším vůdcem.

 • 11. 6. 2014 10:54

  Gandalf (neregistrovaný) 165.72.200.---

  Obávám se že tady se autor velmi sekl. Celý článek ve mne budí dojem, že je Apple si zase něco vymyslel, co jinde mají už dávno a v podstatě se o Apple nezajímají.

  Autor zcela pominul fakt, že iOS platforma obecně generuje vývojářům větší zisk, než Android. Na Androidu je valná většina lidí, kteří chtějí mít vše zadarmo. Na iOS jsou zvyklí si za dobrou aplikaci připlatit. To dělá z iOS velmi populární platformu mezi vývojáři a není výjimkou, že aplikace se vyrábí primární pro iOS a teprve po delší době se převádí pro Android.

  Můžeme tu diskutovat o tom, jestli je lepší java, C# nebo Objektove C. Ale rozhodně se nedá oddiskutovat, že Objektove C a ted Swift jsou jediné jazyky, které budou fungovat pod iOS platformou a pokud chtějí vývojáři přístup k ziskům z Applovského App storu, budou muset své aplikace v těchto jazycích programovat. Mnozí to dělají rádi a mnozí si také stěžují, že programovací jazyky pro Android nedosahují kvalit Objektoveho C. V každém případě se ale vývojáři tento jazyk učili rádi, protože ve finále jim přivedl větší peníze než z Androidu.