Hlavní navigace

T-Mobile a Vodafone chtějí sdílet infrastrukturu

Jiří Macich ml.

Čeští mobilní operátoři T-Mobile a Vodafone podle informací ČTK chtějí uzavřít dohodu o sdílení své infrastruktury. Generální ředitel Vodafonu Graham Maher údajně řekl, že dohoda by měla být definitivně uzavřena do několika týdnů. Předběžně jsou však již operátoři dohodnuti. Je to jako když dvě letecké společnosti používají to samé letiště pro vzlet a přistání. Stále ale nabízí zcela rozdílné ceny a služby. Sdílená síť stejně jako letiště zajistí provoz, ale neovlivní nabídku služeb ani…

Čeští mobilní operátoři T-Mobile a Vodafone podle informací ČTK chtějí uzavřít dohodu o sdílení své infrastruktury. Generální ředitel Vodafonu Graham Maher údajně řekl, že dohoda by měla být definitivně uzavřena do několika týdnů. Předběžně jsou však již operátoři dohodnuti. Je to jako když dvě letecké společnosti používají to samé letiště pro vzlet a přistání. Stále ale nabízí zcela rozdílné ceny a služby. Sdílená síť stejně jako letiště zajistí provoz, ale neovlivní nabídku služeb ani neznamená jejich sdílení, uvedl Graham Maher pro ČTK. Dohodě by neměl stát v cestě ani Český telekomunikační úřad. Konzultovali s námi tu ideu s tím, jestli neodporuje novému regulačnímu rámci EU a podle nás neodporuje, prohlásil předseda ČTÚ Pavel Dvořák. A co z toho bude mít zákazník? Klíčovým přínosem případné dohody obou společností by mohlo být lepší pokrytí, a tím i dostupnost služeb pro zákazníky při zmenšených nárocích na počet základnových stanic a tedy i snížení negativních dopadů na životní prostředí, stojí ve společném prohlášení obou operátorů. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
26. 9. 2006 19:48
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Ono vubec asi pujde o sdileni UMTS siti, jejichz vybudovani je nakladne. Tezko si predstavit ze by nektery operator zacal bourat stozary u existujici GSM site :-) Ten clanek je divnej... vic zasadnich informaci by mu sluselo.
26. 9. 2006 19:39
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Nejsem si jisty, jestli jde o sdileni stozaru - to uz operatori celkem bezne praktikuji dlouho, tam kde je to mozne (viz. treba http://www.gsmweb.cz/foto.php?op=t-mobile&cid=43127&okres=PJ) - spis myslim ze jde o sdileni cele site, tj. ze BTSka obslouzi jak telefony Vodafonu, tak TMo.