Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Technický šéf Barrandova: Ještě jsme nepřešli na HD a už nás nutí do 3D od Jaroslav Kudyn - 3D vysílání je podle mne naprostá zbytečnost. Bude...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 4. 2010 12:21

  Jaroslav Kudyn
  3D vysílání je podle mne naprostá zbytečnost. Bude Vás to bavit chvilku a co dál? Možná jako zajímavost. Spousta lidí bude ráda, když vubec zakoupí novou TV s možností přijmu DVB-T a pokud se přejde na DVB-T2 tak současné TV budou na nic. Mimochodem jak jim to pak vysvětlí vysílatelé? Spousta lidí ani neví, že je nějaké HDTV je a co to vůbec je. HDTV bych ještě chápal, ale 3D je podle mne jen zábava na chvilku a nebo třeba do kina. A spoustu lidí 3D ani nezajímá a nikdy zajímat nebude. A víte kolik lidí má ještě klasickou CRT TV 4:3 ? Takže nějaké 3D na to bych kašlal. Navíc dlouhodobé sledování 3D taky prý není zdravé, nehledě k tomu, že například lidé s oční vadou nemají dobré prostorové vidění a nemají z toho nic. Vím to sám na sobě. Já bych se zaměřil na rozšiřování HDTV a pro ty méně náročné dobudovat sítě DVB-T tady na Moravě kde nás odsouvají až na poslední místo (Kojál, Jesení-Praděd, Zlín-Tlustá hora a další). No a na satelitech rozšiřovat počet HDTV programů. To je můj názor na bublinu jménem 3D.
 • 2. 4. 2010 13:04

  Pamětník
  Přestože zkušenosti z prvních recenzí naznačují, že 3D efekt funguje i z poměrně ostrých pozorovacích úhlů, největšího prostorového efektu se asi dosáhne při poctivém sezení před obrazovkou, zatím s brýlemi, uprostřed vícekanálové zvukové soustavy. Asi jako na nejdražších místech v kině. Poměrně často se ale i dnes televize sleduje při práci, či jiné činnosti, kdy divák spíše vnímá jen zvukový doprovod a na obraz se soustředí jen vyjímečně. potom je mu ukradené i to, že je obraz barevný, na velké placce, ve formátu 16:9, nebo nejnověji až 3D.
  Technický pokrok jde kupředu a v určitém jeho stadiu se zdá, že je zbytečný. Časem se ale automaticky stává standardem. Pokud bychom stále čekali, až všichni budou mít doma jen 3D televizory, asi by se mezitím pokrok vytratil.

  Vlastností TV s 3D efektem je také vytváření prostorového pseudovjemu při 2D pořadu, nebo provoz s vypnutým 3D zobrazením. Neberme tedy zájemcům chuť a možnost si kupovat za desetisíce to, od čeho očekávají jistý nadstandard. Třeba někdy dojde i na nás, "normální" diváky a budeme rádi, že vývoj zaplatil někdo jiný.
 • 2. 4. 2010 14:03

  bez přezdívky
  I kvůli nutnosti mít pro zážitek ze sledování 3D vysílání brejle, přejde počáteční nadšení asi dost rychle. Asi podobně jako je to se sluchátky, kdy je počáteční vjem ohromující, ale brzy to přestane bavit a následuje návrat k poslechu pomocí klasických reproduktorů.
 • 2. 4. 2010 19:50

  bez přezdívky
  no vidíte, souhlasím s Vámi. Jen cena 3D TV není příliš odlišná od ceny LCD či plazma 2D televizorů.
  3D technologie není žádná extra drahá výsada boháčů, taky není určena jen pro doma. Představte si takový přímý přenos z opery nebo koncertu třeba U2 nebo sportu, kdy sedíte v multikině..efekt se blíží tomu, jako byste byl přímo v dějišti. Lístek do kina na třeba 3D Avatar zaplatilo zatím nejvíce diváků v historii, takže - lidová zábava.
 • 3. 4. 2010 13:39

  bez přezdívky
  no nevím jestli by mě nějaký koncert lákal jenom proto, že je v 3D (aby to nedopadlo jako s Novou a TN, kde se většina lidí dívá hlavně kvůli tomu, že je to v HD), navíc výroba takových pořadů by se výrazně prodražila, minimálně na 2x násobek ceny za výrobu v HD (pokud by to bylo na nějakém disku, tak počítejte s tím, že se ta výroba musí zase zaplatit, takže místo 400Kč za HD zaplatíte třeba 800Kč)
 • 3. 4. 2010 14:32

  bez přezdívky
  pane někdo, no tak byste nebyl pro vysilatele 3D zajímavý, prodávali by tam, kde je zájem. Kalkulaci v soukromé firmě obvykle umí, pokud ne, tak zkrachují. Soukromá firma není stát či veřejnoprávní TV, aby jim někdo hradil ztráty - tedy pokud nevládnou nějací spřátelení šibalové a případně za nějaký úplateček soukromou firmu nezadotují.