"Technologická suverenita" je nová "Potravinová soběstačnost".
Tedy donebevolající kravina. Nejdřív zamoříme prostředí regulacemi, svážeme lidi a jejich firmy šíleným zdaněním, a pak se divíme, že technologický pokrok se děje jinde. A věrni svým principům si nakážeme, že to teda ne, pokrok se bude dít u nás! I kdybychom kvůli tomu měli zvednout daně, zhoršit služby a vyhnat zbytky technologický firem, abychom to mohli zadotovat! Eh, klatě, tak moment...