Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Telefónica přechází na čistě elektronické smlouvy, zvládnou to ale i její zákazníci? od mc - Na článek jsem zatím jen nahlédl - vrátím...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 11. 2013 9:30

  mc (neregistrovaný) 188.175.65.---

  Na článek jsem zatím jen nahlédl - vrátím se k němu později.

  S náhledu jsem nabyl dojmu zda je zřejmé co podepisuji. Když mám papírovou smlouvu mezi dvěma stranami, jde většinou o několik stránek většinou sepnutých sponou (když jde o více tak je tam ještě nějaká přelepka, která se třeba také parafuje). Obě strany uzavírající smlouvu mají stejné znění. Na smlouvu se pak podepíší a každé straně zůstane exemplář, kde je i podpis protistrany.

  Tedy v ruce má každá strana hmotu, kterou ten druhý podepsal. S tou hmotou pak může někde mávat a ukazovat tohle mi podepsal. Nedají se zcela triviálně vzít nůžky a vystřihnout podpis a pak ho nalepit pod nějaký zcela jiný text.

  Zde jsem zahlédl destičku (která je protistrany a já o jejím vnitřku nic nevím) u které jsem pochopil, že zaznamená tahy mého podpisu, které zdigitalizuje a pak je přilepí k nějakému digitálnímu dokumentu. Jak je zajištěno, že je nepřilepí k nějakému jinému dokumentu než mi bude ukázán a než je ten s kterým jsem souhlasil?

  Musím si to ještě přečíst, ale s náhledu mi to zatím připadá směšné.

 • 30. 11. 2013 12:29

  Grammar nazi (neregistrovaný) 81.30.243.---

  "S náhledu" jsi nemohl nabýt vůbec ničeho, maximálně tak z náhledu.

 • 29. 11. 2013 16:53

  Jirka W. (neregistrovaný) 212.24.155.---

  > Jak je zajištěno, že je nepřilepí k nějakému jinému dokumentu

  Nijak, je to napsáno v článku. Tenhle "podpis" slouží pouze k autentizaci zákazníka, ne k podepisování dokumentů. Výsledný dokument bude podepsán jen jedním plnohodnotným elektronickým podpisem a to podpisem telefoniky. Je to úplně stejné, jako byste si službu objednal třeba pomocí telefonu.