Hlavní navigace

Televize CZ pravděpodobně neodstartuje. Krátce před spuštěním přišla o investora

Lukáš Polák

Ústecká televize je dalším programem, který se dostal v poslední době díky svému investorovi do finančních problémů. Na rozdíl od TV Pětka ale tato stanice vůbec nezahájila vysílání.

Doba čtení: 1 minuta

Do nepříjemné situace se dostala bývalá ředitelka lifestylové kanálu Public TV Renáta Pešková, která připravovala pro severní Čechy novou regionální stanici Televize CZ. Několik dní před svým startem přišla o investora, který by tento projekt financoval. Pešková odmítla sdělit, zdali šlo o 90% vlastníka společnosti TV CZ, karlovarského podnikatele Pavla Hauera, který je též členem představenstva pražské realitní společnosti APK Bohemia. Investorem měla být fyzická osoba, kterému zmrazila majetek policie.

K TÉMATU: Renata Pešková má v ústecké TVCZ 10% podíl. Většina patří Pavlu Hauerovi

Osobně jsem se dostala do velice nepříjemné situace. Vše bylo připraveno včetně technologií a byly rozeslané materiály sloužící propagaci. O investora jsem přišla deset dní před plánovaným zahájením vysílání, přiblížila DigiZone.cz šéfka bývalé televize Public, která už dokonce měla podepsanou i smlouvu na distribuci signálu ze severočeského vysílače Buková hora s Českými Radiokomunikacemi. Projektu nadále věřím a hledám potencionálního investora, uvedla Pešková.

Našli jste v článku chybu?