Hlavní navigace

Televizní tipy na čtvrtek: dráhová cyklistika, Danton a Mr. Johnson

3. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

ČT sport, 20:00 – Dráhová cyklistika: MS 2016 Velká Británie – Přímý přenos ze světového šampionátu v dráhové cyklistice z Londýna.


Autor: Česká televize

ČT art, 20:20 – historické drama Danton – Adaptace divadelní hry, v níž tvůrci evokují situaci z pařížského jara 1794, kdy francouzská revoluce začala „požírat“ své vlastní děti a gilotina rudla jejich krví. Vyprávění se soustřeďuje na spor dvou rozdílných osobností revoluce – Robespiera a Dantona. (Danton, Francie, Polsko, Západní Německo, 1983)

Nova Cinema, 21:50 – komedie Mr. Johnson – Dvacetiletá Veronika žije v Praze s hrubiánským přítelem Václavem. Když je zatčen za krádež počítače z kanceláře, kde dívka pracuje jako sekretářka, skončí on ve vězení a ona je na hodinu propuštěna. Ve snaze získat peníze na jeho kauci se obrátí nejprve na matku a nakonec na kamarádku Lucii, která se živí jako prostitutka na telefon. Ta jí sice nemůže půjčit tolik, kolik by potřebovala, ale nabídne jí, že jí přenechá svého dalšího zákazníka… (Mr. Johnson, ČR, 2008)

Prima Cool, 22:00 – akční sci-fi Na útěku – Elektroinženýr žije spokojeným životem až do chvíle, kdy ho začnou pronásledovat vize plné zuřivosti a chaosu. Jednoho dne je ve vlastním domě přepaden muži, před kterými je nucen utéct do lesa. Tam se opět dostaví vize, díky které vidí svoji ženu Alison odcházející s neznámými útočníky. Nakonec se seznámí s mladou ženou, se kterou ho pojí podobné zážitky. (Fugitive Mind, USA, 1999)

ICTZ23

Nova, 22:20 – akční krimi Lovec policajtů – Ukradené drogy, prohnilí poldové. Co zmůžou dva chlapi proti gangu zkorumpovaných poldů? Všechno, co si zamanou! (Exit Wounds, USA, 2001)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.