Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Jsem nesmělý, ale léčím se, Pád třetí říše a Vrtěti ženou

18. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima, 13:20 – animovaná komedie Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů – Nová „doba ledová“ zavede hlavní hrdiny i diváky do ohromného podzemního světa dinosaurů. Je to barevná krajina plná bujné vegetace, která je ostrým protipólem mrazivého prostředí z prvních dvou dílů. Je to země nebezpečí, ohromných tvorů, rostlin pojídajících mamuty a také země plná tajemných míst. A to ještě mamuti očekávají první přírůstek do rodiny… (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs, USA, 2009)

  • ČT 2, 14:15 – komedie Jsem nesmělý, ale léčím se – Vrchní pokladník v hotelu ve Vichy je tak bojácný, plachý a nesmělý, že nedokáže nikomu říct ne. Když se však jednoho dne srazí s Agnes, vášnivě se do ní zamiluje. A nic mu nestojí v cestě, aby ji následoval do Nice, kde sleduje každý její krok. (Je suis timide mais je me soigne, Francie, 1978; hrají: Pierre Richard, Aldo Maccione)

  • ČT 2, 20:00 – historický film Pád třetí říše – Dne 20. července 1944 byl spáchán atentát na Hitlera. Z bezprostřední blízkosti zažila tuto událost jeho osobní sekretářka a poprvé se tak otřásla půda pod nohama všemocného „Vůdce“. O devět měsíců později se Hitler přesunul do svého prostorného systému bunkrů na území Nového říšského kancléřství v Berlíně. Rudá armáda v téže době přistoupila k jeho totálnímu obklíčení. (Der Untergang, Německo, Itálie, Rakousko, 2004; podle knihy Joachima Festa)

CIF23

  • Nova Cinema, 20:00 – romantika Sex ve městě – Skončí vztah Carrie a pana Božského svatbou? Dokáže Samanthu uspokojit jediný muž? Má Charlotte šanci konečně otěhotnět? Podaří se Mirandě vybudovat trvalý šťastný vztah? Odpověď na všechny otázky nabízí film navazující na úspěšný seriál. (Sex and the City, USA, 2008)

  • ČT 1, 23:05 – romantická komedie Vrtěti ženou – Příběh mladého lékaře Mortimera Granvilleho se odehrává ve viktoriánské Anglii. Pokrokovému Mortimerovi vadí, že většina nemocnic ignoruje nejnovější lékařské teorie a výzkumy a nadále léčí pacienty pomocí pijavic a pouštěním žilou. Když ho vyhodí z posledního místa, skončí jako zaměstnanec doktora, který se specializuje na léčbu žen trpících hysterií… (Hysteria, Velká Británie, Francie, Německo, Lucembursko, 2011)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).