Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: fotbal, Blaník a Rychlejší než smrt

29. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Divadlo Járy Cimrmana
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

ČT 2, 20:00 – záznam divadelního představení Blaník – Jevištní podoba českého mýtu podle zapomenutého génia. Oblíbené představení Divadla Járy Cimrmana. (ČR, 1997)

Nova Cinema, 20:00 – western Rychlejší než smrt – Do městečka přijíždí tajemná mladá žena s šestiranným revolverem za pasem a s pomstou v srdci. Přijela zabít muže, který tomuto městu vládne a který kdysi zničil její život. Využije k tomu pistolnickou soutěž… (The Quick and the Dead, USA, Japonsko, 1995)

ČT Sport, 20:15 – fotbal Švédsko – Česko – Přímý přenos přípravného mezistátního utkání.


Autor: ČT

ČT art, 21:10 – drama Ida – Než se osmnáctiletá novicka Anna stane jeptiškou, musí navštívit svou jedinou žijící příbuznou, o jejíž existenci neměla dosud ani tušení. Ukazuje se, že její teta je bývalá zapálená komunistka a soudkyně, která v 50. letech posílala na smrt odpůrce režimu. Nečekané setkání nasměruje Annu na cestu za odkrytím rodinného tajemství, svého židovského původu a svého pravého jména – Ida. (Ida, Polsko, Dánsko, Francie, Velká Británie, 2013)

UXD

ČT 2, 22:25 – fantaskní komedie Akumulátor 1 – Výlet do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač a po vzoru amerických hrdinů se pustit do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Česko, 1994)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.