Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Hlídač č. 47 a Dívka, která kopla do vosího hnízda

7. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
7. 2. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den dopoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – film Hlídač č. 47 – Román Josefa Kopty Hlídač č. 47 vznikl v roce 1926 a byl kritikou označen za jeho nejlepší dílo. Poprvé byl zfilmován už v roce 1937 režisérem Josefem RovenskýmJaroslavem Průchou v titulní roli. V roce 2008 vznikla v České televizi jeho nová filmová verze – remake režiséra Filipa Renče – a tentokrát se zaskvěl v hlavní roli jeden z nejvýznamnějších současných herců, charis matický Karel Roden.
  • Cinemax, 20:00 – komedie Politické kruhy – Americký prezident a britský premiér by šli do války, ovšem ne každý souhlasí, že válka je dobrá věc. Například americký generál Miller (James Gandolfini) a britský ministr pro mezinárodní rozvoj Foster (Tom Hollander) jsou zastánci míru. Když ovšem Simon Foster jaksi nechtěně podpoří vojenskou akci v televizi, získá najednou ve Washingtonu spoustu přátel. Britská komedie (2009).
  • HBO 2, 22:00 – krimithriller Dívka, která kopla do vosího hnízda – Třetí a závěrečná část detektivního bestseleru Millenium z pera švédského autora Stiega Larssona. Lisbeth Salanderová (Noomi Rapaceová) leží v nemocnici na jednotce intenzivní péče kvůli kulce, která jí uvízla v hlavě. Pokud se jí povede zotavit, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Švédsko-norsko-dánský film (2009).
  • TV Barrandov, 22:00 – film Vražedná rychlost – Skvělé piloty, kteří pašují ve svých letadlech drogy z Mexika, je lepší získat na stranu policie, než je zabít. Teprve potom má boj s narkomafií úspěch. Americký film (2010).
  • ČT 2, 22:05 – film Na sever – Tlouštík Jomar kdysi býval úspěšný atlet, pak se ale nervově zhroutil a uzavřel se před celým světem. Norský film (2008), který sami tvůrci charakterizují jako „antidepresivní off-road movie“, s jemným humorem popisuje Jomarovu cestu za synem, jehož nikdy nepoznal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).