Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Terestrický set-top-box je na ústupu ve prospěch satelitu od anonym - Opět to tu trošku zasmrádá válkou platforem DVB-T...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 10. 2009 6:48

  bez přezdívky
  Opět to tu trošku zasmrádá válkou platforem DVB-T vs DVB-S. :( Nejsem zastáncem ani jednoho, ani druhého, (ani třetího). Ať si každý vybere, co mu vyhovuje, vždy jsem ochoten pomoci.
  Z vlastní zkušenosti mohu říct, že já se naopak zaměřuji na instalaci DVB-T přijímačů v domácnostech. A to i u lidí, kteří třeba několik let vlastní satelitní komplet. S postupem času se v domácnostech obměňují televizory a lidé je chtějí naladit, nebo zapojit nový set-top-box, propojit vše s DVD, VCR, audio.... Sami lidé se mi svěřují, že od té doby co mají možnost příjmu DVB-T, tak satelitní přijímač pouští spíše jen v případech, kdy chtějí sledovat programovou nabídku, která je pouze na satelitu. Především pak sport, hudba, dětské programy... Pokud sledují večer TV stanice, které jsou terestrálně dostupné, satelitní přijímač prý ani nepouští.
  I přes dobu souběhu DTV s ATV v našem regionu, je v současné době trend spíše pořizování set-top-boxů již k druhým, třetím televizorům v domácnosti, popř. k VCR atp.
 • 23. 10. 2009 7:29

  Tomáš Hudec
  Dle mého názoru to není tak jednoduché jak říká pan Rácz. Jednak jsem přesvědčen, že minimálně 90% lidí, které počítá do jeho průzkumu jsou lidé, kteří přijdou do jeho prodejny. Takže vzorek nereprezentativní. Myslím, že dneska velké množství lidí kupuje elektroniku na internetu (vzhledem k ceně, která je mnohdy o dost nižší než v kamenném obchodě). A to i pro ty babičky a dědečky, pro které to zajistí potomoci nebo vnoučata a nainstalují sami. Určitě souhlasím, že satelit posiluje svoji pozici na trhu. Ale pak jsou tu nabídky DVB-C a IPTV. Jestliže má dneska UPC přes 300.000 uživatelů digitální kabelové televize + nějaké uživatele analogové televize, tak to může dělat kolem 10% pokrytí ČR - pokud budu brát nějaké 3 členy domácnosti.