Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Test: Odpovídá státní správa na emaily? od Jirka Jiráček - Podobný experiment, ovšem nikoli na zkoušku, ale naostro,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 12. 2004 10:21

  Jirka Jiráček (neregistrovaný)
  Podobný experiment, ovšem nikoli na zkoušku, ale naostro, jsem měl možnost vyzkoušet v září a říjnu s českými poslanci v Evropskem parlamentu. V polovině září v souvislosti s událostmi v Beslanu vznikla z podnětu Jany Hradilkové a dalších lidí petice nazvaná "Mír pro Kavkaz je mír pro Evropu" (viz. http://ecn.cz/petice/kavkaz/). Po sformulování a zveřejnění petice formou tiskové zprávy a na internetových stránkách pochopitelně vznikla i otázka, jak petici předat samotným europoslancům. Ukázalo se, že z 24 českých zástupců 10 vůbec neuvádí na osobních stránkách EP (http://wwwdb.europarl.eu.int/ep6/owa/p_meps.short_list?ilg=CS&ictry=CZ&ipolgrp=&iorig=) emailovou adresu, pouze faxové a telefonní číslo do Bruselu resp. do Štrasburku. Nicméně snadno jsme zjistili, že emailové adresy poslanců EP mají jednotnou formu (jbobosikova@europarl.eu.int atd), takže nakonec nebylo těžké seznam adres sestavit a rozeslat na ně informace o petici. Emaily byly do příslušných mailboxů doručeny až na jeden - poslanec Daniel Strož měl, jak se ukázalo, adresu fstroz@europarl.eu.int (podle německé verze jména Franz Stros). Několik hodin po odeslání petice se emailem ozvala paní Jana Hybášková, druhý den odpoveděla paní Zuzana Roithová. Tím to ovšem skončilo, žádná další reakce nedorazila. V říjnu byla vydána druhá tisková zpráva poté, co petici podpořilo víc než 1000 lidí. Rozhodli jsme se zopakovat rozeslání druhé tiskové zprávy všem českým zástupcům v EP. V tomto případě byla tiskovka rozeslána i na další nalezené emailové adresy našich europoslanců do jejich regionálních kanceláří. Výsledek byl téměř stejný, jen se podařilo získat krátkou odpověď od asistentky paní Jany Bobošíkové slibující brzkou odpověd paní europoslankyně (už se neozvala), pan Strož zatím změnil adresu na dstroz@europarl.eu.int (ovšem ani z této adresy neodepsal) a nakonec se ozval asistent paní Roithové s praktickým doporučením, jak petici oficiálně předat celému EP.
  Nezkoumal jsem, zda existují nějaká závazná pravidla pro poslance EP v souvislosti s komunikací s občany Evropské unie, ať již elektronickou nebo klasickou, zda existují nějaké termíny atd. Z hlediska morálních principů mi ovšem připadá mlčení v souvislosti s tak vážnou věcí, jako je petice občanů, ze strany volených zastupců neospravedlnitelná. Je zarážející, že na opakovaně zaslané emaily nedokázali odpovědět ani asistenti většiny poslanců, přestože na jejich práci má každý poslanec ČR v EP podle zprávy ČTK z 9.9.2004 k dispozici 12000 Eur. Také se těšíte na příští volby do EP?
 • 13. 12. 2004 10:55

  Gotreg (neregistrovaný)
  Kurva vy ste dobry. votravujete s nejakou picovinou a este se divite, ze vam nikdo nevodpovi
 • 13. 12. 2004 12:24

  Plysak (neregistrovaný)
  Nekdo, kdo je placeny z mych dani by mi mel na slusny dotaz odpovedet i kdyz si mysli, ze to je picovina. Na rozdil od toho za nase dane poslanci a ministerske urednictvo jezdi na vylety, prezira se na rautech a kdyz se nekdo opta jestli by nechteli pracovat, tak se citi dotcene...
 • 13. 12. 2004 15:06

  J. (neregistrovaný)
  Hlavně jestli byl mail odeslán Outlookem a obsahoval html-text (pokud možno s iframy).
  To hned každý zahodí, protože si myslí, že je to spam nebo virus.
  Kritérium by mělo být přesně opačné, Kdo si od J.Jiráčka dopis přečetl, tak to je úplný internetový začátečník, od nějž Vám jako odpověd může hlavně přijít zavirovaný dopis.
  P.S.
  Jak tedy, J.Jiráčku, tvůj dopis ve skutečnosti vypadal?
 • 13. 12. 2004 19:07

  pk202 (neregistrovaný)
  12000 Eur se da rozhodne "pouzit" prijemneji, nez za ne neco delat :))))

  Tohle si mel kazdej rozmyslet, nez sednul na lep xindlum jako je Cyril Svoboda, ktery zaprodali nasi zemi globalistum z Bruselu, a hodil pri referendu do pixly to svy ANO.

  To holt kazdej cekal peceny holuby do huby a ono ejhle... nic nam nedaj a seberou co muzou:)

  A europosranci - ty maj na starosti hlavne dostat se do naky ty komise nebo neceho podobnyho aby si mohli nahrabat nejaky ty baksise od velkejc firem.

  Vono takovy skolenicko na Havajskejch ostrovech, kde Vam platej celou outratu je fakticky prijemny. Dyt je jim jasny, ze pro republiku uz stejne nic udelat nemuzou, tak aspon pro sebe... ze jo...

 • 14. 12. 2004 15:23

  an (neregistrovaný)
  Me z toho prijde skoro (snad tragi-)komicky tohle:
  "vladimir.zelezny@centrum.cz"
 • 14. 12. 2004 16:21

  hacker (neregistrovaný)
  A kdyz se tam zkusite prihlasit tak dostanete "Zadané uživatelské jméno (vladimir.zelezny@centrum.cz) neexistuje"
 • 14. 12. 2004 17:03

  Jakub Moc (neregistrovaný)
  Tak mam cerstvou a vyrazne pozitivnejsi zkusenost - na email tykajici se softwarovych patentu, ktery jsem poslal poslanci EP Tomasi Zatloukalovi, jsem dostal odpoved za necelou hodinu. Na nasledny upresnujici dotaz prisla odpoved dokonce behem 20 minut.
 • 14. 12. 2004 20:20

  pepe (neregistrovaný)
  Vy si snad myslite,ze jste pro ty blbecky uredniky duleziti?
  Jim jde hlavne o udrzeni na teplem mistecku za prachy danovych poplatniku a na lidi serou!
 • 15. 12. 2004 0:30

  Dan Ohnesorg (neregistrovaný)
  S europoslanci diskutujeme okolo softwarovych patentu casto a musim rici, ze vetsina z nich odpovida velmi pekne a rychle. Samozrejme urcitou roli muze hrat to, ze jsme s nekterymi jednali osobne, takze se nejedna o anonymni dopisy a ze dopisy dusledne podepisuji S/MIME certifikatem.

  Vzhledem k tomu, ze snad vsichni asistenti, se kterymi jsem se tam setkal, byli mladsi nez ja, nebo v jednom pripade uplne stejne stari, tak pocitacove gramotni jsou a take dokazi poznat rozdil mezi emailem blublu@seznam.cz a podepsanym mailem z nejake oficialni domeny. Rekl bych, ze to ma take vliv na odpoved.

  Jinak jeste zkusenost s Ministerstvem zdravotnictvi, na maily odpovidaji, ale podleha to rezimu bezne spisove sluzby, jsou evidovany s cisly jednacimi a vyrizovany ve stejnem poradi jako papirove dopisy. To u emailu pusobi trochu nezvykle, protoze na email clovek preci jen ceka nejakou rychlou odpoved a ne 30 potazmo 90 dni urcenych nejakou tou vyhlaskou.