Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Test: Odpovídá státní správa na emaily? od GMCliffe - To pozor! Jsem posilal na cesky ministerstvo vnitra...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 12. 2004 18:53

  GMCliffe (neregistrovaný)
  To pozor! Jsem posilal na cesky ministerstvo vnitra mail s dotazem ohledne prestupku a dokonce jsem dostal odpoved do 2HODIN!!! To je neco...:)))
 • 14. 12. 2004 8:07

  LK (neregistrovaný)
  A nebyla to odpověď typu:


  From: MAILER-DAEMON@mvcr.cz
  Subject: Returned Mail

  mailbox podatelna@mvcr.cz: quota limit exceeded

  Tam bych ty 2h celkem chápal :-)
 • 14. 12. 2004 9:32

  David Weil (neregistrovaný)
  Divil byste se, jak dokáží být úředníci internetově zdatní, když jde o jejich korýtka. Nakoukněte do aktuálního vydání týdne, je tam zajímavý článek o úřednících tuším na Praze 4 (lokací si nejsem úplně jist).

  Starosta tam spustil na webu anketu pro občany, zda by měli zájem, aby živnostenský odbor měl jeden den v týdnu úřední hodiny až do osmé večer. Velmi rychle to bylo 60:40 pro prodloužení úředních hodin (nepřekvapí). Líní ouřadové se zalekli a začali houfně hlasovat proti. Během velmi krátké doby (snd dokonce přes noc?) se to otočilo na 20:80. Je zajímavé, že byly opakované přístupy z jednoho počítače a že většina byla z IP spadajících do sítě pražkých úřadů.

  Článek to popisuje trochu šířeji, ale pro základní ilustraci to stačí. Jak výše uvedené jednání hodnotit a zůstat při tom slušný?
 • 14. 12. 2004 17:14

  GMCliffe (neregistrovaný)
  Budes se divit ale kupodivu ne...byla to odpoved opravdu dobra viz nize...bylo odeslano 10:23am a prijato 1:01pm...docela rychlovka, ale bylo to o prazdninach :)))

  Dobry den ,
  zakon o prestupcich ma c. 200/1990 Sb., a novely:
  337/1992, 344/1992, 359/1992, 67/1993,124/1993-uplne zneni, 290/1993, 134/1994, 82/1995, 237/1995, 279/1995, 289/1995, 112/1998, 168/1999, 360/1999, 29/2000, 121/2000, 132/2000, 151/2000, 258/2000, 361/2000, 370/2000, 52/2001, 164/2001, 254/2001, 265/2001, 273/2001, 312/2001.
  Znení pravnich predpisu najdete na nasich webovych strankach v polozce Sbirka zakonu.

  Drncova


  ----- Original Message -----
  From: George MCliffe
  To: dotazy@mvcr.cz
  Sent: Wednesday, August 11, 2004 10:23 AM
  Subject: přestupkový zákoník


  Dobrý den,
  mámdotaz, kde bych mohl najít přestupkový zákoník...na Vašich stránkách jsem ho nenašel...


  Děkuji a s pozdravem George MCliffe
 • 18. 12. 2004 20:59

  monduha (neregistrovaný)
  ad A: značná část úředníků, nebála bych se říct, že 90 %, mail používat umí, protože je v současné době je mailová komunikace mezi úřady nezbytná. Zbývajících deset procent budou uklízečky, topiči a ochranka.

  ad B): mail se může snadno ztratit, to je pravda, ono těžko mail zaeviduješ pod nějakým číslem jednacím a stačí neopatrné kliknutí úřednice v podatelně a takový mail je v tahu. Proto pokud tazateli doopravdy záleží na zodpovězení dotazu, měl by si tento poslat i písemně, jelikož na písemný dotaz je jakýkoliv ministerský úředník ze zákona povinen do 30dnů odpovědět. Uznávám, není to příliš operativní, ale zase pak máš v ruce papír a můžeš se jím ohánět. Mail bych používala jen v případě, že se nejedná o životně důležitý dotaz.

  ad C): souhlas, pokud mail neposíláš konkrétnímu člověku na konkrétní mailovou adresu, přijde pravděpodobně do podatelny nebo na jiné místo k tomu určené a je fakt, že se odtamtud občas nedostane k člověku, ke kterému by se měl dostat ... proč, to je ve hvězdách a věř mi, že samotným úředníkům to dost často vadí.

  ad draze placení flákači: to se mi opravdu "líbí", jak všechno umíš fundovaně zhodnotit. Jistě máš v malíčku platové tabulky státních zaměstnanců ... ministerští úředníci mají totiž stejné platové tabulky jako učitelé a zdravotníci.. ti jsou ale taky s platy za vodou, že, to je všeobecně známé. Chytráku.
 • 20. 12. 2004 9:53

  David Weil (neregistrovaný)
  ad draze placení flákači: to se mi opravdu "líbí", jak všechno umíš fundovaně zhodnotit. Jistě máš v malíčku platové tabulky státních zaměstnanců ... ministerští úředníci mají totiž stejné platové tabulky jako učitelé a zdravotníci.. ti jsou ale taky s platy za vodou, že, to je všeobecně známé. Chytráku.

  Předpokládám, že zohledňujete i takové věci, jako je délka dovolené, na většině větších úřadů, škol i nemocnic dále možnost velmi levných obědů, často možnost podnikové dovolené za nízkou cenu a další výhody, které se těmto zaměstnancům dostávají. A to jsem ještě nezmínil krátkou a hlavně pevnou pracovní dobu (výjimkou jsou lékaři a do jisté míry kvalitní učitelé - příprava na hodinu trvá dost dlouho, pokud ji má člověk udělat pořádně. Ale takových učitelů je málo.).

  Znám pár lidí, kteří jsou zaměstnáni na různých úřadech. Všichni brblají, jak mají nízký plat. Když jsem je ale vyzval, ať jdou tedy jinam, tak VŠICHNI!!! odmítli, že to ne. Jinde by přeci neměli to a to (a začali vyjmenovávat takové věci, že jsem se nestačil divit - právě výše uvedené výhody).

  Není pravdou, že jsou na tom úřadníci špatně. Naopak si žijí velmi nad poměry a možnosti tohoto státu. To, co nedostávají přímo formou mzdy, to je jim více než bohatě kompenzováno neuvěřitelnými výhodami kolem a velmi slušnou jistotou stálého zaměstnání.

  Navíc většinou také platí to, že soukromý zaměstnavatel by většinu lidí za práci, jakou odvádějí, dávno vyrazil (stihl by to už ve zkušební lhůtě). A to si tito úředníci často uvědomují.

 • 13. 12. 2004 16:17

  J (neregistrovaný)
  A) Znacna cast uredniku (nebal bych se rict ze nad 50%) neumi mail pouzivat (nebo jen velmi omezene) a nekteri ani netusi ze nejakou mailovou adresu maji.
  B) Takovy mail se preci muze snadno "ztratit" a hlavne nikdo nekontroluje, zda na nej nekdo odpovedel (coz je IMO daleko snazsi, nez kontrola papirove odpovedi).
  C) Mail dorazi do globalni schranky uradu, ale neexistuje pracovnik ktery by ji mel cist (nebo na to kasle) a cas od casu se proste smazne.

  Zaklad reseni bych videl ve zverejneni logu na webu aby ti draze placeni flakaci taky neco delali. Neco ve smyslu "cas adresat subjekt". Kazdy by si tam snadno dohledal ten svuj mail a hned by u toho bylo kdy bylo odpovezeno.
 • 18. 10. 2010 13:00

  flákač:-) (neregistrovaný) ---.praha5.cz
  Paní Kolegině, v naprosté vetšině s Vámi souhlasím, ať si ti rejpalové zkuksí naši práci....90% lidí co přijdou do mé kanceláře něco vyřizovat, sem jdou s přesvědčením, že jsem flákač, kůli kterému museli čekat v čekárně, že je to zbytečnost to papírování atd..atd.. rozhodně nepřicházejí dobře naladěni a já se musím usmívat a opravdu je nemohu odvolat tam kam bych chtěl...protože to by pak bylo stížností, že z jejich (našich...taky je platím) daní se tohle platí!!!


  pokud si jakákoliv drzá prodavačka z teska chce vyměnit práci, tak ať zavolá : hrubý tabulkový plat 14220,- + 1200,- ve stravenkách ( za které beztak ze základu (asi 12400,-) zaplatím 800 korun)

  PS: pozdravuji rozlobený privátní sektor...který za mě dělá příjemný celorepublikový průměrný plat 22 000,-

  jo a toto píši o polední pauze, aby jste si nemysleli
 • 20. 12. 2004 13:53

  monduha (neregistrovaný)
  Délka dovolené: ano, státní zaměstnanci mají o týden víc dovolené, což podle mne není až taková výhoda. Tu dovolenou jsou nuceni si vybrat během roku, proplacení dovolené z jakéhosi mně neznámého důvodu nepřichází v úvahu. Co se mě týče, já se o delší dovolenou neprosila, ale prosím, možná je to ohromná výhoda.
  Co se týče obědů, nevím, co máte na mysli. Na oběd mi úřad přidává 40,-- Kč, zbytek doplácím, což je myslím úplně stejné nebo spíš horší, jako kdekoliv jinde, kde ovšem zaměstnanci ve většině případů dostávají stravenky, za které si mohou koupit jídlo, na které mají chuť. Já jsem nucena chodit do závodní jídelny, kde jsou na výběr 4 jídla a to si ještě jídlo musím označit den dopředu (tedy nejsem samozřejmě nucena, ale pokud chci využít příspěvek na oběd, nemám jinou možnost). Pokud druhý den na oběd z nějakého důvodu nejdu, oběd propadne. V okolí našeho úřadu je spousta hospod, kde nabízejí menu za 59,--, což by mně za předpokladu, že bych dostala stravenky, vyšlo mnohem levněji než chodit do pochybné jídelny, kterou vybral úřad. Takže kde je ta výhoda za velmi levné obědy?
  Podniková dovolená.. žijete v komunismu?
  Krátká a pevná pracovní doba. Pracovní doba je ze zákona 8 hodin, přičemž po 4 hodinách jsem nucena udělat přestávku, která se ovšem do pracovní doby nezapočítává, tudíž je to opět klasická 8,5hodinová pracovní doba. S tím, že na většině úřadů jsou "píchačky", tedy není možné v pracovní době odcházet ven, jak si mnozí myslí. Pokud je nutnost, a věřte mi, že ta nutnost bývá, být v práci déle, myslíte, že vám někdo přesčas zaplatí? haha.
  Jaké jiné další výhody tedy máte na mysli? Přídavky z FKSP na lístky do divadla? Kolikrát ročně chodíte do divadla?
  A co se týče vaší "dobré" rady jít pracovat jinam. Jistě, můžu jít pracovat jinam, ale nevím, proč bych to dělala. Ta práce mě baví, jen mi lezou na nervy lidi, kteří si myslí, že státní úředníci se flákají a berou za to spoustu peněz. Nestěžuji si, jen se snažím vyvrátit všeobecně zažitý podivný názor lidí, kteří vidí zvenku něco, co ve skutečnosti není pravda. Já naopak doporučuji vám, pojďte si to zkusit vy, ať víte, jaká je tu flákárna a nuda a jaké skvělé výhody zaměstnanci - v mém případě Ministerstva financí -, mají.
  Ostatně, mám dojem, že jsme dostali poněkud daleko od tématu článku, takže pokud to chcete dál rozebírat, napište mi mail na monduha@seznam.cz, ráda s vámi "pokecám".