Hlavní navigace

Twitter už umí natáčet a sdílet videa a zavedl skupinový chat

Autor: Twitter
David Slížek

Je tu další krok od původní podoby Twitteru jako čistě textového nástroje. Sociální síť sází na stále populárnější video.

Dosud jste mohli přímé zprávy (DM) na Twitteru posílat jen jednomu člověku. To se nově změní – zprávu bude možné poslat celé skupině příjemců. Twitter si tak pořídil něco jako soukromý chat.

Skupinovou konverzaci bude možné odstartovat s jakýmkoli svým followerem. Jednotliví účastníci chatu ale pak nemusí být vzájemně propojeni, vysvětluje Twitter na svém blogu

V rámci skupinových DM se dají sdílet jak tweety, tak odkazy, obrázky nebo emotikony. A pokud vás někdo do skupiny pozve, dostanete na to od Twitteru upozornění.

Video do 30 sekund

Druhou novinkou Twitteru je možnost natáčení a posílání krátkých „videotweetů“ – tedy videí, která natočíte přímo v aplikaci Twitteru. Maximální délka videa je 30 sekund a Twitter nabízí i základní možnost editování – podle dostupných informací ale spočívají jen v tom, že je možné přesouvat jednotlivé natočené záběry dopředu či dozadu.

NMI18_tip do clanku_obecny


Autor: Twitter

Uživatelé iPhonů či iPadů také dostanou možnost vkládat do tweetů videa, která už mají v zařízení uložená (na Android má tato funkce dorazit se zpožděním). Natočená videa se pak objeví přímo v tweetech, kde si je také budou lidé moci přehrát.Výsledek bude vypadat takto:

Nové funkce se jako obvykle začnou uživatelům zapínat postupně. S nástupem videoobsahu na Twitteru je samozřejmě otázka, co se stane se službou Vine, kterou Twitter vlastní.

Našli jste v článku chybu?