Hlavní navigace

Ultra HD televizory Sony přichází s podporou dekódování signálu H.265/HEVC

6. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podpora formátu VP9, který je taktéž součástí nových produktů Sony, je pro změnu dobrou zprávou pro majitele televizorů, kteří si budou chtít přehrávat Ultra HD obsah z videoserveru YouTube.

Majitelé nejnovějších Ultra HD LCD televizorů Sony, které přijdou na trh v letošním roce, si mohou být jisti tím, že budou moci dekódovat i signál, jež je přenášen v nejnovějším standardu H.265/HEVC. Firma nové zobrazovače představila jako jednu z novinek novinářům na právě probíhajícím světovém veletrhu CES v Las Vegas a informovala o ní i prostřednictvím tiskové zprávy. Nové produkty od Sony podporují 4K kompatibilitu videa H.265/HEVC (High Efficiency Video Coding) a WebM VP9 standardy video komprese, které umožňují divákům vychutnat si mnoho programů v rozlišení 4K, uvádí japonský výrobce.

ICTZ_2022_EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Sony začala prodávat v Česku konzoli Playstation TV

Podpora formátu VP9 je pro změnu dobrou zprávou pro majitele televizorů, kteří si budou chtít přehrávat Ultra HD obsah z videoserveru YouTube. Zároveň to ale pochopitelně pro ně bude znamenat, že budou muset mít rychlé a kvalitní připojení, které toto rozlišení potřebuje. Se zaváděním vysílání ve standardu DVB-T2/HEVC lze do budoucna očekávat i u nás. S jeho dalšími testy počítají v letošním roce České Radiokomunikace, které v něm chtějí přenášet lineární vysílání, a to jak ve standardním, tak i vysokém rozlišení (HDTV). V předchozím testu ČRa otestovaly přenos několikaminutové smyčky uložené na serveru.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.