Hlavní navigace

Ve světě vzrostl počet uživatelů mobilního připojení HSPA na 50 milionů

23. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více jak padesát milionů lidí celosvětově využívá jako přístup k Internetu širokopásmového mobilního přístupu HSPA. Podle informací asociace GSMA, která sdružuje 750 mobilních operátorů z 200 zemí světa, používalo před rokem HSPA připojení přibližně 11 milionů uživatelů, za rok toto číslo vzrostlo více než o 4,5 násobek. GSMA, která se opírá o data z informačního servisu Wireless Intelligence tvrdí, že do konce roku by měl počet uživatelů dále enormně stoupat. Předpokládáno je až 4 miliony…

Více jak padesát milionů lidí celosvětově využívá jako přístup k Internetu širokopásmového mobilního přístupu HSPA. Podle informací asociace GSMA, která sdružuje 750 mobilních operátorů z 200 zemí světa, používalo před rokem HSPA připojení přibližně 11 milionů uživatelů, za rok toto číslo vzrostlo více než o 4,5 násobek. GSMA, která se opírá o data z informačního servisu Wireless Intelligence tvrdí, že do konce roku by měl počet uživatelů dále enormně stoupat. Předpokládáno je až 4 miliony nových uživatelů měsíčně. Počet operátorů podporujících tuto technologii přitom tento měsíc překročil 191. Současný trend snižuje celkové náklady na zařízení a příslušenství a v důsledku tak umožňuje velmi jednoduše velkému množství využívat snadný přístup k multimediálním službám kdykoli a odkudkoli, prohlašuje výkonný ředitel GSMA Rob Conway. Ať už jsou však světové úspěchy HSPA technologií jakékoli, jisté je jedno, Česko k nim zatím přispívá pouze symbolicky. (GSMA)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.