"Nekorektním způsobem se Safari staví k otázce nastavení velikosti písma. Tady se dopouští technické chyby, když zvětšuje, resp. zmenšuje i písmo, jehož velikost je definována absolutními jednotkami nebo v pixelech."
Technicke chyby se dopoustite vy, zrejme z totalni neznalosti. Safari se v tomto chova presne podle specifikace.
Tu specifikaci bych chtel videt. Zatim jsem presvedcen, ze chovani prohlizece pri zoomu neni nikde definovano. Mate moznost ukazat, ze umi vystourat i neco lepsiho nez suche z nosu.
Samotné zvětšování písma nikde ve specifikaci popsáno není, a to nejspíš z toho důvodu, že v době psaní specifikace nikdo takový nesmysl nevymyslel. Autoři tak nějak samozřejmě předpokládali, že dvě čáry dlouhé 1 cm budou v prohlížeči opravdu stejně dlouhé. Ovšem pak někdo přišel s tím, že se to sice jmenuje jednotka, ale proč bychom z toho v prohlížeči nemohli udělat takovou malou duálku, která bude jinak dlouhá pro text a jinak dlouhá pro ostatní prvky.
Kdyz specifikujete jednotku typu em pro velikost obrazku, a stejnou jednotku pouzijete pro pismo, bude vam obrazek konzistentne zvetsovat spolecne s textem.
Autoři CSS2 popsali jednotku px velmi podrobně a ze specifikace jasně plyne, že 1cm bude opravdu všude dlouhý 1cm. Naopak 1px je relativní jednotka vzhledem k zobrazovacímu zařízení. Navíc je tam i doporučení, jak se má s pixely zacházet na zařízeních s nízkým rozlišením a jak na zařízeních s vysokým DPI. Ono totiž resamplovat obrázky na monitorech s 96 dpi je poněkud problematické, nehledě na to, že pro dobré výsledky bychom museli používat obrázky s vysokým rozlišením, což je v rozporu s požadavkem na malý objem přenášených dat. Čili zvětšování samotného písma je dobrý kompromis.
Jinak článek je opravdu asi určen pouze pro teenagery, jinak si nedovedu vysvětlit větu "Pokud ne, budeme si za třicet let asi moci vyzkoušet, jak se dnes cítí při čtení webových stránek generace našich otců."