Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Většina Britů požaduje, aby BBC vysílala ve vysokém rozlišení obrazu od anonym - no BBC testovala, jestli by z Britů vymáčkla...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2006 14:35

  bez přezdívky
  no BBC testovala, jestli by z Britů vymáčkla nějaký peníz za "vyšší hodnotu". Normálně by na tom nebylo nic divného, ale v tomhle případě bych také nesouhlasil. Veřejnoprávní TV dostávají slušné balíky peněz a v těch by mělo být počítáno i s technologickým vývojem. Nevidím důvod, proč by měla mít naše veřejnoprávní TV čtyři programy, podle mne jsou už dva až nad hlavu, ale myslím že s přechodem na digitál by se měli průběžně připravovat na HD vysílání (takový jeden přenosový vůz nebo malé studio pro záznamy koncertů a mimořádných akcí by mohli už teď točit do zásoby). A jeden kanál by tak do 2 let mohl klidně fungovat částečně HD, částečně SD. Chtít za to prachy navíc ... proč, za chvilku to bude standard a ceny budou stejné jako dnes za SD techniku.
 • 16. 5. 2006 9:58

  pingu (neregistrovaný)
  Já zas ty čtyři kanály ČT chválím, bo až doběhne digitalizace, tak z ČT2 zmizí sport a bude to specializovaný art-společenský kánál, a na ČT4 budou přenosy i z okresních přeborů a méně komerčně atraktivních sportů, tedy takových, co třeba na Nově nebudou, a jestli tohle není veřejná služba tak už potom nic.