Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Video na Internetu, stane se z nákladné hračky zlatý důl? od Michal Illich - Konkrétně k tématu nemám co říct, ale připojuju...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 11. 2008 11:33

  Michal Illich
  Konkrétně k tématu nemám co říct, ale připojuju se k přání, aby citace byly skutečně citace. Vždyť si ty konference a rozhovory přece můžete nahrát a pak citovat doslova!

  Samozřejmě máte právo parafrázovat, ale pak by to jako parafráze mělo vypadat (tedy bez uvozovek a slova citace).
 • 28. 11. 2008 12:42

  Patrick Zandl
  Jelikož se část diskuse na chvíli přenesla na Facebook, kopíruji to sem, aby bylo zřejmé, že jsme výhradu Petra Šnajdra zodpověděli:

  ---

  No, přečetl jsem si tvou výhradu a jestli jsi se nebyl schopen vyjádřit tak, aby to poslouchající pochopili, tak se těžko zlobit na novináře...

  Já jsem tam nebyl, neslyšel jsem to, ale: M. Krsek není měřítko, ten je proti vždy. A zrovna tuhle citaci si Karel zapsal při tom, kdy jsi ji říkal. Že ji uvedl v jiné časové souvislosti, to je interpretace, nešlo přeci o přepis večera, ale o souhrn toho, co se tam probíralo a pokud měl dojem, že něčí tvrzení podporovalo jiné tvrzení, uvedl to k sobě. Na tom není nic divného, to se tak dělá běžně, protože jinak by to čtenář neměl chuť číst.

  Jen tak na okraj: k autorizaci se dávají rozhovory, ne články z nějakých akcí, kde občas někdo něco prohodí.

  Samozřejmě za faktické chyby se omlouvám, pokud byly, ale tyhle dvě výtky jsou out, ať už čekáte, co chcete.

  Že to mohlo být napsané lépe a obšírněji (to Marek Baco), o tom není sporu. Bohužel jsme měli přípravu na Křišťálovou Lupu, takže méně podstatné akce jsme odsunuli.

  Ve článku jsme opravili jen tvoji pozici, nezlob se, ale ve Streamu se to mění tak rychle, že je obtížné být up-to-date. Za to se omlouvám.
 • 28. 11. 2008 14:22

  Petr Šnajdr (neregistrovaný)
  Děkuji za názor, vidím to jinak, ale respektuji Tvůj pohled, byť je diametrálně jiný než můj.
 • 27. 11. 2008 10:47

  Petr Šnajdr (neregistrovaný)
  Po přečtení článku celého článku přemýšlím co si mám o něm myslet.

  Chápu všechny, kterým vadí formální stránka, gramatika a další z mého pohledu drobnosti, které možná snižuji srozumitelnost, ale alespoň zásadně nemění smysl toho o čem autor píše. K tomu bych byl schovívavý, sám v tom mám co dohánět, ale ke zbytku se nemohu nevyjádřit.

  Na klubovém večeru jsem byl, dokonce jsem seděl v panelu a pan Wolf mě dokonce cituje. Přesto mě zaráží, že si klubový večer pamatuji nějak jinak než pan Wolf.

  "Budoucnost na poli internetového videa patří třem velkým hráčům, mezi nimi bude určitě Nova a Stream. Kdo vyjde vítězně z boje o třetí místo netuším, žhavými kandidáty jsou možná Mafra a Centrum Holdings," prohlásil v panelové diskuzi na klubovém setkání Petr Jelínek, vedoucí obchodního oddělení sekce Internetu a dalších interaktivních služeb ve společnosti Cet 21. "U nás dnes již skutečně není žádný prostor pro založení nového serveru na tvorbu videobsahu," snaží se potvrdit jeho slovům váhu Petr Šnajdr,

  Nevím jak jsem se mohl snažit potvrdit slova Petra Jelínka, když já je řekl na začátku klubového večera a Petr Jelínek na konci. Vztah mezi těmito dvěma prohlášeními si vytvořil autor uměle, navíc ani není pravda to co se mi snaží podsouvat. Nemohu to potvrdit neb si to nemyslím.

  Můj názor je sice opravdu ten, že zde již další obecný videoserver prostor nemá a kdo se rozhodne vytvořit další YouTube, se zlou se potáže, a to jsem také řekl, ale také jsemřekl, že přesto všechno si myslím, že ve specifických segmentech prostor na vznik videoserveru u nás stále je.

  Rozhodně si nemyslím , že je tu prostor jen pro Stream a Novu a třetí se teprve hledá. I když přijmu myšlenku, že Petr mluvil zřejmě jen o čistě lokálních službách, vidím tu potenciál pro daleko větší počet videoserverů.

  To nakonec plyne už z toho co jsem napsal výše. Není tu prostor pro další YouTube, stejně jako další Seznam, Facebook apod., ale stále je zde prostor pro více vyprofilované video servery.

  Také věty, které pan Wolf označuje jako citace, žádnými citacemi nejsou. Petr Jelink např. neřekl že je tu prostor jen pro Stream a Novu, ale jmenoval Seznam a Novu, což mě včera zaujalo neb Seznam a Stream nejsou zcela totéž,ale asi to použil jako zástupný výraz pro Stream.cz a v rámci diskuse to myslím bylo dostatečně srozumitelné, tak proč proti tomu něco namítat. O to víc mě překvapila ona "citace".

  Jsem přesvěčen, že by Lupa měla text korigovat a v případě, že to není možné tak i stáhnout. Takto je jen hromada překroucených vět, mnohdy ještě vytržených z kontextu. Zdaleka jsem nekomentoval vše čeho jsem si všiml.