Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku VKV – velmi krátké vitríny od Josef Grosser - zrovna ten popsaný problém jsem řešil - moje...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2008 14:40

  Josef Grosser
  zrovna ten popsaný problém jsem řešil - moje 55 cm CRT při vysílání 16:9 obrazu v 4:3 (tzn. s grandiozními pruhy nahoře i dole)mi začala tajit, kdo je kdo, či kde se zrovna nachází puk. Rozumná velikost nové televize 16:9 (tj. taková, abych si nevymknul krk při letícím šípu)bohužel o 5 cm přesáhla možnosti sektorového nábytku. Nicméně - když se nedá zkrátit televize, je třeba rozšířit nábytek. Truhlář se skoro trefil s povrchem nových desek, které jsem smontoval a vložil do původní stěny, to vše za 2000 Kč. Takže doporučení pro vás: nehledejte televizi podle nábytku - hledejte truhláře. Až jsem se divil, jak je to vlastně jednoduchá úprava.
  k 16:9 - myslel jsem, že obraz, původně 4:3, se u ČT24 rozšíří, tj. doplní se místo svislých pruhů. Místo toho k těm svislým pruhům přidá ještě vodorovné - takže mě okradl o řádky, a zvětšený obraz je pak nekvalitní. Myslel jsem, že to ničí kabelová televize, ale ze satelitu to ukazuje stejně. Jde tedy o vysílání 16:9, nebo 16:9 formát ve vysílání 4:3, nebo tomu nerozumím(což je tedy klidně možné)?
  K DVB -C: Koupil jsem sony w4000, za 28 tisíc, a vlastně zajíce v pytli. Ani prodavači (vybíral jsem televizi celý měsíc), ani můj kabelový operátor (ten by to měl vědět!), ale ani stránky výrobce či návod mi nedokázali osvětlit, jestli mi to někdy k něčemu bude. Stejně tak PAP a PIP - výrobce je k osvětlení těchto funkcí skoupý - je to vše jen "tušení stínů a souvislostí". (Nehledě tedy na další nastavení, ze kterých se vymotávám pokusy a omyly, s návodem dávno zahozeným.)
  Plazma nebo LCD - mnoho stránek o souboji, našel jsem i popis projektu, kde to určovali podle subjektivních pocitů lidí (o o to jde především). Vycházela z toho statisticky lépe plazma, i mně se obraz plasmy líbí trochu víc. Přesto mám LCD - zejména kvůli minimálnímu odrazu světla z okolí. Spotřebu vem čert - jednak ani to není jednoznačné. A případný rozdíl 50 W dělá: 50 W x 10 h denně x 30 dní x 5Kč/kWh=75Kč/měsíc - a to jsem každé z těch čísel nadnesl.
 • 17. 9. 2008 13:32

  Pamětník
  Dovolím si reagovat na část Vašeho příspěvku - vlastní zkušenost se Sony W4000. Ona dnes je koupě jakéhokoliv digitálního TV loterie. Já za hlavní kritérium výběru považuji zdrojový signál. A předpoklad, jak rychle a kterým směrem se možnosti budou měnit. Onu TV si syn obstaral hlavně jako velký "monitor" ke svému PC. Primárním zdrojem TV je analogová kabelovka, na CRT je subjektivně lepší obraz. Těch pár programů MC, které jsou free v DVB-C je opět přínosem. Signál z DVB-T v Praze je již lepší a experiment FullHD (ale jen) je právě to ořechové. Velkou neznámou je výsledek kalkulace, zda předčasný nákup přijímače na zdroje, které někde ani nejsou k dispozici, nejsou jen vyhozené peníze, protože, než bude čím velkou digi TV krmit, samotná TV zastará a bude jí třeba nahradit. O účelu PAP a PIP by Vás měl informovat návod, pokud ale patříte mezi ty, kteří ho jako první zahodí, musíte čekat pomoc odjinud. DVB-C tuner je hezká věc, ale UPC se distribuci samotných univerzálních přístupových karet zatím brání zuby nehty, zisk z pronájmu svých digiSTB je přednější, než jednoduchost ovládání a spokojenost zákazníků.
 • 17. 9. 2008 15:33

  Zdenda F.
  Váš příspěvek je hoden pochvaly, jádro pudla je ve výroku - hledejte truhláře !
  Pokud vlastníte jeden z nejlepších TV na našem trhu, není problém si opatřit za zahozený návod náhradu z www.sony.cz , kde přejdete na záložku Podpora, zadáte typ vašeho TV a návod stáhnete (pro 40W4000 je to http://support.sony-europe.com/tv/lcd/lcd.aspx?site=odw_cs_CZ&m=KDL-40W4000 a tam vybrat Operating instructions v češtině).
  Příště nakupujte u skutečných odborníků, kde jsou fundovaní prodavači a ne podavači.
  Jak je psáno u jiné reakce, UPC, ač má vyzkoušenu přístupovou kartu (se Sony funguje), zatím ji nenabízí. Nemělo by vás to mrzet, pokud byste od kabelovky provozoval digitální televizi, její STB budete mít připojenu nejlépe přes HDMI (aby bylo možné i skutečné HD) a budete mít volný anténní vstup, na který vám doporučuji zavést signál z antény, až budete mít možnost příjmu DVB-T. Pak třeba zjistíte, že DVB-T je kvalitnější, než DVB-C. Sony nemá možnost současného příjmu T a C přes anténní vstup.