Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Wi-Fi ve veřejném prostoru? Nesmysl, který milují politici a hackeři od mr.n - díky dane, naprostý souhlas. z hlediska bezpečnosti - jak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 8. 2018 9:01

  mr.n (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  díky dane, naprostý souhlas.

  z hlediska bezpečnosti - jak je tady diskutováno, že přeci když na veřejné wifi chci něco seriózního, tak vpn.. kdo z běžných lidí ví, co je to VPN? kdo z běžných lidí se má vůbec kam tou VPN připojit? kdo z běžných lidí má v mobilu nakonfigurovaného VPN klienta? dovolím si říct, že prakticky nikdo. proto aspoň chválabohu za prosazování https, ale když máte wifi, tak i tady hrozí mitm.

  nejde ale jenom o bezpečnost - uniká mi celková smysluplnost prosazování wifi všude za každou cenu. kdo to bude platit a provozovat, servisovat? kdo vyjedná umístění všech těch wifi hotspotů, zavede tam infrastrukturu? jaké jsou CAPEX a OPEX náklady takového projektu? za 1 rok, za 5 let? bude to plný internet nebo jenom přístup na web magistrátu (jak už tady jednou bylo na jiném úřadě) nebo nějaké řešení schované za capture portálem s povinnou registrací? to všechno takové řešení následně potopí.

  proč budovat wifi, když dlouhodobě je jasné, že data v mobilu jsou jasným dlouhodobým a univerzálním vítězem v celoplošném přístupu k internetu. tam kde to má smysl (doma, firma), může wifi data v mobilu nahradit, ale nemůže je nahradit plošně na velkém území, to je ekonomicky i technicky velmi těžko realizovatelné.

  kdyby dopravní podnik v praze neblokoval jednání s operátory o umístění vyzařovacích kabelů v metru, mohli jsme již několik let mít v metru pokrytí a nemusely se ani vyhazovat peníze za nefunkční wifi ve několika málo stanicích. používá to vůbec někdo?

 • 22. 8. 2018 14:22

  LivingLegend

  No a co když zablokuji všechny porty až na 80 a 443

  A zbylé dva porty budu kontrolovat, a vpn pakety zahazovat.

  Prostě když jsem vlastníkem toho hot-spotu tak já určuji pravidla...

 • 23. 8. 2018 21:59

  yx (neregistrovaný) ---.koleje.cuni.cz

  Good luck až budeš statistickou analýzou zkoumat moje zcela legitimně se tvářící HTTP packety.