Hlavní navigace

WIA přebírá infrastrukturu a část zákazníků společnosti IPEX

Redakce

Telekomunikační operátor WIA dnes oznámil převzetí infrastruktury a části zákazníků společnosti IPEX. WIA byla založena v roce 2002 jako lokální WiFi provider. V roce 2005 nákupem bezdrátové sítě firmy NEXTRA se stala telekomunikačním operátorem s celorepublikovou působností. IPEX vznikl v roce 1992 a specializuje se na kompletní komunikační řešení pro firemní zákazníky s využitím IP telefonie. WIA získává akvizicí veškerou infrastrukturu IPEXu pro poskytování datových služeb včetně části…

Telekomunikační operátor WIA dnes oznámil převzetí infrastruktury a části zákazníků společnosti IPEX. WIA byla založena v roce 2002 jako lokální WiFi provider. V roce 2005 nákupem bezdrátové sítě firmy NEXTRA se stala telekomunikačním operátorem s celorepublikovou působností. IPEX vznikl v roce 1992 a specializuje se na kompletní komunikační řešení pro firemní zákazníky s využitím IP telefonie. WIA získává akvizicí veškerou infrastrukturu IPEXu pro poskytování datových služeb včetně části stávajících zákazníků.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
20. 3. 2012 1:23

IPEX tímto krokem dokončil prodej své internetové infrastruktury, protože se plně věnuje posílení pozice v segmentu vyspělých komunikačních řešení (ICT) pro firemní sektor. U transakce se jedná především o mikrovlné trasy a na tuto technologii je WIA specialista. Odprodávaná internetová infrastruktura a zákaznická báze odpovídá cca 5 % aktiv společnosti a získané prostředky spolu s výnosy minulých období investuje IPEX do dalšího růstu a posílení pozice v segmentu komunikačních řešení!