Hlavní navigace

Z komunitního webu Lidé.cz na konci roku zmizí blogy

Redakce

Na diskusním fóru o službě Lidé.cz se dnes objevila informace, že komunitní server k 31.12.2011 končí s blogy. V souvislosti s plánovaným zrušením blogů není již nyní možné zakládat nové blogy. Uživatelům je umožněno jejich blogy zálohovat, bohužel o snadné migraci zálohovaných dat se v diskusním fóru nic nepíše.Podle hlavního administrátora webu, končí blogy z důvodu velké konkurence Facebooku. Uživatelé si prý deníčky píší raději tam. Komunitní web Lidé.cz se chce dále soustředit na vývoj…

Na diskusním fóru o službě Lidé.cz se dnes objevila informace, že komunitní server k 31.12.2011 končí s blogy. V souvislosti s plánovaným zrušením blogů není již nyní možné zakládat nové blogy.

Uživatelům je umožněno jejich blogy zálohovat, bohužel o snadné migraci zálohovaných dat se v diskusním fóru nic nepíše.Podle hlavního administrátora webu, končí blogy z důvodu velké konkurence Facebooku. Uživatelé si prý deníčky píší raději tam. Komunitní web Lidé.cz se chce dále soustředit na vývoj silných služeb, např. chatu nebo diskuzí. 

Zdroj: Fórum Lidé.cz (1, 2)

Našli jste v článku chybu?
16. 9. 2011 13:46

Že to ruší, naprosto chápu - sblog byla technicky zoufalost a už roky jej nejspíš nikdo nevyvíjí. Zrušit ji je naprosto legitimní vyústění toho stavu.

Co ale nechápu je to vysvětlení - kvůli Facebooku prý ruší blogy a chtějí se soustředit na chat a diskuze? Není to spíš tak, že Facebook je daleko větší konkurencí hlavně v diskuzích?

Jak to vidím já, tak vůči sblogu jsou daleko víc konkurenční jak jiné blogovací systémy (blog.cz), systémy na tvorbu stránek (Webnode, eStránky, SquareSpace), tak …