Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Za zboží se má platit. Jsou ale skladby zbožím? od anonym - mě především vadí, že je autor nucen do...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 8. 2009 19:10

  anonymní ---.242.broadband6.iol.cz
  mě především vadí, že je autor nucen do nějakého systému, který mu nevyhovuje.

  Když vyrobím židli, tak je zcela na mě, jestli vám jí prodám, pronajmu, nebo dám ke společnému užití sta lidem, můžu jít dát zadarmo, nebo si můžu vymyslet cokoliv dalšího a když kupující souhlasí, tak tomu tak je.

  Když ale vyrobím hudbu, tak vám ji nemohu prodat, nemohu ji pronajmout ... musím to prostě řešit přes nějaký systém, který do celého procesu dává nějaké další organizace, které si berou své mafiánské podíly atd.
 • 26. 8. 2009 17:08

  anonymní 188.92.9.---
  Ale muzete, potiz je s tim, ze kdyz mi prodate tu zidli a ja ji na miste rozstipu, tak nemate zidli a nemuzete mit ani zadny pindy.

  Kdyz mi "prodate" hudbu, tak ji, kupodivu, muzete prodat jeste dalsim a kduz ji ja tem dalsim daruju zdarma, tak mate pindy, ze ste jim ji preci chtel prodat. Co hur, jiste si se mnou muzete uzavrit smlouvu typu "uzivat muzete pouze vy" a naslendne me zazalovat, ze jsem smlouvu porusil (a dokazat to), ovsem vy misto toho zalujete ty "dalsi", kteri si mezi sebou samozrejme dal tu hudbu vymenuji, protoze proc ne, kdyz ji dostali zadara.

  Delate tudiz zhruba toto:
  Pan X ("autor") proda zidli panu Y a ten ji daruje panu Z. Pan X zaluje pana Z protoze neopravnene pouziva "jeho" zidli, pripadne jeste pana K,L, ... protoze si poridili kopie te zidle.
  Jedina moznost by mela byt, ze pan X zaluje pana Y, jedine s nim preci uzaviral nejakou smlouvu.