Hlavní navigace

Živé přenosy z Periscope se nově přehrají přímo na Twitteru

12. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Twitter
Ještě více hýbajících se obrázků přímo v timeline. Twitter dotáhl integraci Periscope zatím v mobilní aplikaci pro iOS.

Zatím se vám na Twitteru automaticky spouštěla jen videa a animované GIFy. Teď k hýbajícím se obrázkům přibudou i přímé přenosy či záznamy z vysílání přes službu Periscope. Tedy zatím jen v aplikaci pro iOS a také jen v případě, že jste si automatické přehrávání nevypnuli.

Větší integraci videí z Periscope oznámil Twitter na firemním blogu. Dosud se videa v tweetech sdílela jako odkaz a po kliknutí se otevřela v aplikaci Periscope. Ode dneška se zobrazují přímo v rámci tweetu, kde se také automaticky spouštějí (máte-li automatické přehrávání videí v nastavení povolené).

Po kliknutí se pak video otevře přes celý displej, a to i lidem, kteří nemají Periscope nainstalovaný a nemají na něm účet. Novinka je dostupná v aplikaci pro iOS, uživatelé webové podoby Twitteru či aplikace na Androidu se jí mají dočkat brzy.

Automatické přehrávání se týká jen videí či GIFů, které uživatelé nahrají přímo na Twitter – pokud tweetnete odkaz například na video na YouTube, automaticky se spouštět nebude. Twitter se tak – podobně jako Facebook – snaží zvýhodnit nativní videa před těmi z dalších služeb.

Autoplay si můžete vypnout v nastavení aplikace (jak na webu, tak v mobilních aplikacích). Zákaz automatického spouštění ovšem funguje jen mimo Moments – v těch automatické přehrávání zakázat nejde. Multimediální kolekce Moments ale zatím pro české uživatele nefungují.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn