Hlavní navigace

Červ

FBI nástrojem podvodníků. Nenechte si zablokovat počítač

„Pozor, tady FBI, váš počítač je zablokován kvůli porušení nejméně jednoho zákona. Neodblokujeme ho, dokud nezaplatíte pokutu.“ Počítačoví podvodníci vymýšlejí stále nové triky, jak z příliš důvěřivých uživatelů dostat peníze.

Doba čtení: 4 minuty

Flamer končí, jeho tvůrci vyslali "do sítě" pokyny k sebedestrukci

Symantec zaznamenal rozeslání sebedestrukčních pokynů do sítě počítačů ovládaných virem (červem) Flamer. Pokyny mají vést ke kompletnímu odstranění viru z napadeného počítače. Mimo smazání souborů je prováděno i přepsání původního umístění na disku náhodným obsahem. V případě Flameru se předpokládá, že byl vyvinut tajnými službami a jeho cílem byly Íránské ropné těžební komplexy a související organizace. Mimo Íránu navíc cílil i na Libanon a Spojené arabské emiráty. Právě zacílení je důvodem…

Doba čtení: 1 minuta

Stuxnet je dílem USA a Izraele. Tvůrci nad virem ztratili kontrolu

New York Times v Obama Order Sped Up Wave of Cyberattacks Against Iran přináší informací o tom, že to byl Obama, kdo na počátku svého prezidentství, nařídil další útoky na počítačové systémy, které se používají v Iránských jaderných zařízeních. Samotný program kyberútoků začal přitom už za Bushe (pod paradoxním kódovým označením „Olympijské hry“).

Doba čtení: 1 minuta