Hlavní navigace

Flattr.com

Linus Olsson (Flattr): Na internetu je katastrofální oligopol VISA/MasterCard a PayPalu

Flattr potřeboval najít takové investory, kteří ho nebudou nutit do špatných rozhodnutí. Doufá v konkurenci, protože věří, že monopoly jsou špatné. A o svých nápadech máte mluvit s co nejvíce lidmi, ale zároveň musíte sami nejlépe rozumět tomu, co děláte, míní Linus Olsson.

Doba čtení: 16 minut

CIF 2012: Flattr používá v Česku 150 webů

Mikroplatební nástroj Flattr používá v Česku okolo 150 webů. V říjnu nasadilo na své stránky Flattr první tradiční médium – Respekt.cz.  David Antoš na konferenci Czech Internet Forum 2012 také prozradil, že za článek, který zveřejnil v září na Lupě a za který si nenechal vyplatit honorář, získal právě přes Flattr za první měsíc 40 euro. Celkem za článek zaplatilo 33 čtenářů.

6. 11. 2012 14:38
Doba čtení: do minuty

Jak se změní média? Noviny kupovat nebudeme, budoucnost žurnalistiky je ale růžová

Pod tlakem internetu prochází zpravodajství zrychlující se proměnou. Náklady tištěných médií klesají a digitální formáty zatím výpadek příjmu ani zdaleka nenahrazují. Existuje alternativní model financování žurnalistiky? Nebo jsou snad klasická média přežitkem doby?

Doba čtení: 7 minut

Flattr narazil. Apple odmítá aplikace, které využívají tuto službu

Mikroplatební nástroj Flattr.com narazil na očekávatelný problém, Apple jakékoliv aplikace využívající Flattr pro „platby“ zamítá a odstraňuje z AppStore. Jednou z postižených aplikací je Instacast, který se do AppStore může vrátit pouze pokud placení přes Flattr realizuje odvedením uživatele do Safari, tedy mimo aplikaci.

29. 5. 2012 8:51
Doba čtení: do minuty