Hlavní navigace

Windows Live

Microsoft testuje nového e-mailového klienta

Prozatím uzavřená přibližně stohlavá skupina testerů má k dispozici nového e-mailového klienta Microsoftu jménem Windows Live Mail Desktop, který bude doplňkem chystané webmailové služby Windows Live Mail (nástupce MSN Hotmailu) a bude šířen zdarma, ovšem s implementovanou reklamou. Ovládáním se nemá příliš lišit od současného Outlook Expressu, ovšem navíc nabídne napojení na vybrané služby z balíčku Office Live. Například bude možné přímo z programu psát a zveřejňovat zápisky do blogu na MSN…

Doba čtení: 1 minuta

MSN Spaces přejde pod Windows Live

Blogovací systém MSN Spaces, o kterém jsme psali před cca rokem, přejde pod hlavičku Windows Live a proto jej čeká řada změn. Microsoft nyní hledá schopné vývojáře ovládající DHTML a AJAX. MSN Spaces se přejmenuje na Windows Live Spaces. (InformationWeek)

23. 3. 2006 12:47
Doba čtení: do minuty

Microsoft bude schopný hledat na mobilech

Microsoft koupil společnost MotionBridge, která nabízela vyhledávací služby na mobilních telefonech a mezi její zákazníky patřily mobilní operátoři O2 nebo Orange. Microsoft svůj nový nákup využije při rozšiřování portfólia služeb Windows Live. Zbrojení na souboj Googlu a Microsoftu na poli internetových služeb tak pokračuje. (ZDNet)

14. 2. 2006 14:43
Doba čtení: do minuty

Windows Live Messenger

Microsoft se také pouští na VoIP pole. Starý MSN Messenger bude nahrazen Windows Live Messengerem. Nově budou moci uživatelé volat nejenom mezi sebou, ale také do pevných a mobilních sítí. Novinkou budou „Sharing Folders“, které usnadní posílání dat mezi uživateli. Windows Live Messenger se zatím testuje a je využit princip pozvánek, aby nedošlo k přetížení. (eWeek)

Doba čtení: do minuty

Rozválcuje Microsoft Plaxo?

Firmy provozující online služby se pomalu začínají obávat strašlivé konkurence. Windows Live a Office Live, webové aplikace z dílny Microsoftu, jim možná vezmou všechnu práci. Ale možná to je jenom strašení pověrčivých bubákem. Já jsem spíše pro toho bubáka.

Doba čtení: 3 minuty