Hlavní navigace

5 důvodů pro vývoj cloudových aplikací ve Windows Azure

Rozhodujete se, jakou platformu vybrat pro vývoj aplikací v cloudu? Máme pro vás pět důvodů, proč s přemýšlením skončit a rovnou začít s vývojem na platformě Windows Azure.
18. 5. 2011

Sdílet

S vývojem cloudových aplikací je relativně snadné začít, pokud už máte nějaké zkušenosti. Následujících 5 bodů ukazuje, že díky kvalitní podpoře a dostupným vývojářským nástrojům je ideálním začátkem vývoj na cloudové platformě Windows Azure.

1. Staré známé Windows

Windows Azure jsou v první řadě Windows, byť v prostředí cloud computingu. To mimo jiné znamená, že pro Windows Azure můžete psát aplikace ve stejných jazycích, jaké již používáte pro vývoj u platformy Windows na desktopech i serverech.

2. Visual Studio 

Visual Studio 2010 je jednoznačně nejlepší dostupné vývojové prostředí, v jakém lze pracovat. Díky přímé podpoře Windows Azure SDK je možné Visual Studio používat i pro vývoj cloudových aplikací. Visual Studio ale není jediná možnost. Pro Azure můžete psát aplikace v PHP, Pythonu, Ruby anebo Eclipse, pro kterou Microsoft poskytl Windows Azure Tools for PHP.

3. Interopera­bilita

Azure podporuje otevřené standardy, jako jsou http, XML, SOAP nebo REST, takže práce s různými službami a zdroji je naprosto transparentní. Díky Windows Azure SDK for PHP navíc umožňuje přístup k jednotlivým službám Windows Azure bez ohledu na to, na jaké cloudové platformě běží samotná webová aplikace.

4. Podpora v komunitě i od Microsoftu

Bez vývojářů by Microsoft nikdy nedokázal oslovit stovky milionů lidí, kteří používají Windows. Lidé v Microsoftu to dobře ví, a proto svým vývojářům nabízejí špičkovou podporu od znalostní databáze na technet.micro­soft.com přes MSDN až po lokální projekty a školení.

5. Robustní infrastruktura

O bezpečnost a dostupnost dat uživatelů Windows Azure se starají dvojice datových megacenter na každém kontinentu, což zajišťuje nejen potřebnou redundanci kritických prvků, ale také nízkou latenci.

Více se dozvíte na www.microsoft­.com/cze/clou­d.

.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).