Hlavní navigace

7 důvodů, proč ve firmě přejít na Windows 7 Professional

Připravili jsme pro vás přehled sedmi hlavních důvodů, proč se ve firemním prostředí vyplatí přejít na nové počítače či notebooky s Windows 7 Professional.
18. 11. 2010

Sdílet

7 důvodů pro přechod na Windows 7 Professional

  1. Návratnost investice za sedm měsíců a úspora 43 hodin času každého pracovníka ročně.
  2. Nové uživatelské rozhraní umožňuje snadnou přáci s otevřenými okny a rychleji spouštět a přecházet mezi programy a dokumenty.
  3. I bez serveru můžete jednoduše sdílet soubory a tiskárny až mezi 10 počítači pomocí funkce Domácí skupina.
  4. Kompatibilita programů v systému Windows 7 Professional je vyřešena pomocí funkce Windows XP Mode.
  5. Vylepšený režim napájení zajistí delší výdrž notebooku na baterie a úsporu energie v případě nečinnosti počítačů.
  6. Pokročilý způsob zálohování umožňuje při ztrátě notebooku nebo při poruše rychlý návrat k normálnímu stavu.
  7. Nové bezpečnostní funkce Internet Exploreru ochrání vaši firmu před útoky z internetu.

Návratnost do 7 měsíců

Nezávislá analytická společnost IDC nedávno zveřejnila studii o vlivu nasazení operačního systému Windows 7 Professional v prostředí menších firem. Výsledky založené na reálných zkušenostech těchto firem ukázaly, že se jim vrátí prostředky spojené s nasazením tohoto systému v průměru už za 7 měsíců a jeden pracovní týden. 

Windows 7 jsme vyvíjeli v úzké spolupráci s koncovými i firemními zákazníky a jejich vliv je vidět jak ve výsledcích studie, tak i v pozitivním přijetí Windows 7 ze strany uživatelů. Zhruba po roce od uvedení na trh se operační systém Windows 7 stal druhým nejpoužívanějším systémem v České republice, říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft. 

Úspora 43 hodin ročně

Podle studie společnosti IDC stráví uživatel systému Windows 7 Professional neproduktivními činnostmi o 43 hodin méně než uživatelé předchozích verzí Windows, především Windows XP. To představuje jeden pracovní týden na každého pracovníka. O 25 tisíc více na rozvoj.

Studie prokázala i zmíněné finanční úspory. Podle výpočtů IDC může menší firma ušetřit na každém počítači s Windows 7 Professional díky kombinaci nižší zátěže na straně IT odborníků a zvýšení efektivity uživatelů počítačů až 25 tisíc korun ročně (1400 amerických dolarů).

Získejte pro své zaměstnance školení na Windows 7 a Microsoft Office 2010 zdarma

Zkuste štěstí v soutěži, kterou nyní společnost Microsoft připravila. Na stránkách www.windows.cz/smb stačí jen vyplnit odpovědi na 10 otázek. 

5 vybraných firem získá školení pro 5 svých zaměstnanců na Windows 7 nebo Microsoft Office 2010.

Více informací o přechodu na nový systém Windows 7 Professional získáte od svého dodavatele IT nebo navštivte stránky www.microsoft­.cz/prodejci a vyberte si některého z partnerů společnosti Microsoft.